Vodstvo Googla za zadovoljstvo zaposlenih med drugim skrbi tudi z brezplačnimi luksuznimi kosili, kot so bizonje ledvene pečenke, lososovi zrezki in prsi emuja. Izobilje hrana pa je le ena od številnih ugodnosti, ki so jih deležni zaposleni v enemu najuspešnejših podjetij zadnjih nekaj let.
Dobiček, ki ga merijo v milijardah dolarjev, podjetju Google prinašajo uporabniki spleta z iskanjem želenih strani po svetovnem spletu. Google je po več mesecih ugibanj in špekulacij vendarle oznanil, da bo jeseni postal javno podjetje. Ob tem je razkril tudi osupljive številke poslovanja, ki je ustanovitelja Larrya Pagea in Sergeya Brina spremenil v multimilijarderja.
Prve delnice pod posebnimi pogoji
Prvi sveženj delnic bodo prodali pod posebnimi pogoji na dražbi, saj se želijo izogniti škandalom in zaslužkarjem. Odločitev Googla je razjezila borzne posrednike na Wall Streetu, ki jim bo pričakovani lahek zaslužek splaval po vodi.
Jasno je, da bodo na vodilnih mestih ostali tako oba ustanovitelja Page in Brin ter izvršilni direktor Eric Schmidt, saj bodo imele delnice kupcev manjši vpliv kot delnice zdajšnjega vodstva.
Študenta z dobro vizijo
Page in Brin sta razvoj iskalnika Google leta 1998 plačala iz lastnih sredstev še kot študenta standfordske univerze. Ob zagonu nista pritegnila tako rekoč nobene pozornosti, danes pa je Google postal sinonim za hitro in učinkovito iskanje po spletnih straneh. Vsako sekundo ga uporabi okoli 3000 uporabnikov, kar na mesec pomeni več kot sto milijonov ljudi.