4. februarja 2004 se je "rodilo" priljubljeno družbeno omrežje Facebook. Oblikovalo se je na temeljih Facemasha, omrežja, ki je bilo namenjeno študentom Harvarda. Omrežje je začelo hitro rasti, dobilo je ime, pod katerim ga poznamo danes, in navdušilo študente Harvarda. S Harvarda se je Facebook širil na druge ameriške fakultete, nato na srednje šole in kmalu je prebil meje ZDA. Postal je znan po celem svetu in močno razširil število svojih uporabnikov.
Po podatkih iz decembra 2012 je Facebook imel že več kot milijardo uporabnikov in več kot 4000 zaposlenih. Konec decembra 2012 je Facebook vsak dan uporabljalo 618 milijonov ljudi, uporabniki pa vsak dan na Facebooku objavijo več kot 250 milijonov slik. Povprečen uporabnik Facebooka to družbeno omrežje uporablja več kot 700 minut na mesec in ima 130 prijateljev.

Od ustanoviteljev Facebooka je najbolj znan Mark Zuckerberg, ki je zahvaljujoč družbenemu omrežju pristal na seznamu milijonarjev. A tudi Zuckerbergu in Facebooku ne gre vse gladko in po načrtu. Kot črna pika na Facebookovem "življenjepisu" je trgovanje z delnicami, ki je na ameriški borzi Nasdaq steklo maja 2012. Družbeno omrežje namreč ni izpolnilo pričakovanj o povišanju cen delnic daleč nad uvodnih 38 dolarjev. Po celodnevnem nihanju okrog 40 dolarjev, se je cena ob koncu borznega trgovanja ustavila na 38,23 dolarja.
V zadnjem četrtletju leta 2012 je bil dobiček Facebooka precej manjši kot leto prej, ko Facebook še ni bilo javno podjetje na borzi. Za to so krivi stroški, ki so v letu dni porasli za 67 odstotkov, na 849 milijonov dolarjev. Facebook je namreč pospešil vlaganja v nove delavce in infrastrukturo, kot so baze podatkov in strežniki.
Sicer pa so bili rezultati zadnjega četrtletja 2012 zelo ugodni. Podjetje je povečalo prihodke od oglaševanja za 41 odstotkov, na 1,33 milijarde dolarjev. Od tega je 306 milijonov dolarjev prišlo od oglasov preko mobilnih naprav. To je za 14 odstotkov več kot v tretjem četrtletju lani.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.