V naslednjih treh letih bo v program razvoja naprav za zajemanje in upravljanje s slikami, kamor sodijo tudi naprave, ki uporabljajo Bubble Jet tehnologijo, vložila več kot 5 milijard USD. Canon se je usmeril predvsem na tri, med seboj povsem različna področja tiskanja. To so trg običajnih tiskalnikov za osebne računalnike, ne-PC segment ter tiskanje digitalnih fotografij. Tako veliko investicijo pri Canonu pojasnjujejo s pričakovanjem povečanja povpraševanja po tiskalniških rešitvah, predvsem za ne-PC segment. Ta segment vključuje neposredno tiskanje iz Canonovih digitalnih kamer, prenosnih telefonov, dlančnikov, digitalnih televizij in igralnih konzol, saj bodo vse te naprave vključene v internet.
Canonu je uspelo razviti tehnologijo, ki je izboljšala zmogljivosti Bubble Jet tiskalnikov na ključnih področjih, kot so hitrost tiskanja, kakovost izpisa in cenovna dostopnost. Inovativni rešitvi, kot sta Drop Modulation Tehnology (omogoča izstreljevanje različno velikih kapljic črnila) ter Microfine Droplet Technology, ki je srce nove Bubble Jet tehnologije, omogočata tiskanje z izjemno visoko ločljivostjo 2.400 pik na palec. Hitrost izpisa se je precej povečala na račun izboljšanega sistema za vstavljanje papirja in večje frekvence tiskanja. Tudi kakovost foto izpisa, ki omogoča tiskanje fotografij z ločljivostjo 2.400 pik na palec, je dosegla povsem nove meje.
Nova Bubble Jet tehnologija je omogočila razvoj izjemno majhnih tiskalniških glav, ki zmorejo hiter in visoko kakovosten barvni izpis visoke ločljivosti. Canon danes uporablja Bubble Jet tehnologijo v celotni liniji tiskalnikov, pri fotokopirnih napravah ter pri tiskalnikih velikega formata, ki ponujajo lasersko kakovost črno-belega izpisa ter foto kakovost barvnega izpisa. Obenem pa nenehno ustvarja nove izdelke, kot so foto tiskalniki, telefaksi, več opravilne naprave, kamkorderji, video kamere, prenosni telefoni in druge, v katere implementira novo Bubble Jet tehnologijo.