Podjetje Akamai Technologies je izvedlo merjenje mest z največjo povprečno hitrostjo dostopa do interneta, najbolje pa so se odrezala tri ameriška mesta.
ZDA so sicer v zadnjih letih pri razvoju telekomunikacij začele zaostajati celo za Evropo, Japonska in Južna Koreja pa tako že dolgo veljata za najbolj razviti državi na svetu. Kljub temu pa so se ameriška mesta, vsaj po merilih Akamai Technologies, najbolje odrezala.
Najhitrejši internet imajo tako v Berkeleyju v Kaliforniji, kjer lahko prebivalci deskajo s povprečno hitrostjo prenosa 18,7 megabita na sekundo. Veliko ne zaostaja niti mesto Chapel Hill v Severni Karolini, kjer imajo povprečno hitrost 17,5 megabita na sekundo, tretje pa je mesto Stanford v Kaliforniji s hitrostjo 17 megabita na sekudno.
Zakaj tako hiter internet ravno v teh mestih? Odgovor je po svoje logičen, če pomislimo, da gre za velika univerzitetna mesta, z zelo razvitimi inštituti, ki premorejo in razvijajo najsodobnejšo tehnologijo. Univerze so bile vključene v merjenja, tudi sicer je splošno znano, da imajo ameriške znanstvene institucije izredno hitre povezave. Raziskovalci so priznali, da je bilo to verjetno ključno, da so se ameriška mesta tako dobro odrezala, kar pa seveda ne pomeni, da imajo povprečni meščani res tako kakovostno storitev. Komercialna omrežja so kajpada veliko slabša od akademskih.
Med evropskimi mesti imata najhitrejši internet norveški Trondheim in britanski Oxford, kjer sta najboljši nacionalni univerzi s številnimi inštituti, ki imajo izjemno hitre internetne povezave …
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.