Znane so šale o neberljivi pisavi zdravnikov, a posledice takšnega pisanja so lahko tudi usodne. Zdravnikom v Indiji so tako predstavili pobudo, da naj pri pisanju receptov uporabljajo računalnike ter s tem preprečijo morebitne zamenjave predpisanih zdravil v lekarnah.
Farmacevti, ki že leta opozarjajo na kracanje zdravnikov, so se pridružili kampanji, saj je navkljub velikemu razmahu računalniških sistemov v večjih bolnicah in klinikah, večina receptov še vedno napisana ročno. Dnevno se tako farmacevti srečujejo z desetinami nečitljivo napisanih receptov. Od vseh prejetih receptov pa jih je zaenkrat le 10–15 odstotkov v digitalni obliki.
Dr. Vinay Agarwal, predstojnik Zdravniškega združenja Indije, je povedal: "Nečitljiva pisava zdravnikov je fenomen, ki obstaja že od nekdaj. Zakaj se mu torej ne bi zoperstavili? Na seminarjih svoje kolege opozarjam na omenjeno težavo in jih spodbujam k uporabi računalnika pri pisanju receptov."
Dr. Agarwal poziva vse medicinske ustanove k čim hitrejšemu pričetku uporabe digitalnih receptov za preprečevanje usodnih napak. Dokler pa to ne postane pravilo, svetuje, da naj zdravniki pišejo kar se da čitljivo ali se celo udeležijo tečajev lepopisa ...
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.