"Eden izmed ciljev je tudi intenzivnejše sodelovanje s slovensko vlado. Smatramo namreč, da je za celotno informacijsko industrijo zelo velika priložnost v tem, da sodelujemo v fazi informatizacije javne uprave," je za STA pojasnil Stele. Ob tem je tudi povedal, da pogajanja z vlado glede podaljšanja licence za uporabo Microsoftove programske opreme v celotni državni upravi še potekajo, a se že bližajo koncu.
"Če iz kakršnih koli razlogov do tega sporazuma ne bi prišlo, bi to bilo za Microsoft občutna škoda, saj je to krovni sporazum, ki nam omogoča - ker gre res za veliko število računalnikov -, da damo ugodnejšo ceno kot bi jo, če bi se pogajali z vsakim ministrstvom posebej," je še dodal Stele. Microsoft sicer še vedno pričakuje, da slovenska vlada ne bo odstopila od licenciranja Microsoftovih proizvodov, ampak da bo prišlo do drugačnega načina licenciranja.
"Microsoft se bo še vedno ukvarjal predvsem s platformo, nadaljevali pa bomo z delom z lokalnimi računalniškimi podjetji pri razvijanju rešitev in storitev. Poleg tega bomo poskušali utrditi položaj na področju strežnikov in okrepiti delo s končnimi kupci v smislu večjega zadovoljstva," je še povedal novi prvi mož slovenske podružnice ameriškega programskega giganta. Velik poudarek bo Microsoft namenil tudi varnosti sistemov in storitev.