Cilji o izboljšanju dostopa do in povezanosti informacijsko-komunikacijskih tehnologij (ICT) do leta 2015, ki si jih je 175 držav zastavilo v prvi fazi svetovnega vrha o informacijski družbi, so dobili močno podporo tudi v globalni študiji Mednarodne telekomunikacijske unije (ITU).
Deset ciljev na vrhu sprejetega akcijskega načrta so vprašani - 1250 iz vseh regij sveta - označili kot zelo pomembne za doseganje informacijske družbe, ki bi koristila celotnemu človeštvu, so sporočili iz sekretariata svetovnega vrha o informacijski družbi.
V raziskavi, ki je potekala med 10. aprilom in 10. majem, je 85,4 odstotka vprašanih kot zelo pomemben označilo cilj o povezovanju univerz, srednjih in osnovnih šol z ICT, povezava znanstvenih in raziskovalnih središč z omenjenimi tehnologijami se zdi zelo pomembna 84,8 odstotka vprašanim, da bi več kot polovica svetovnega prebivalstva imela dostop do ICT, je kot pomembno označilo 69,2 odstotka vprašanih.
Kategorijo zelo pomembno pa je preostalim ciljem namenil naslednji odstotek vprašanih: povezanost vasi z ICT in vzpostavitev skupnostnih točk dostopa (65,8 odstotka), povezanost oddelkov lokalnih in osrednje vlade ter vzpostavitev spletnih strani in elektronskih naslovov (65,5 odstotka), povezanost centrov zdravja in bolnic z ICT (64,9 odstotka), povezanost javnih knjižnic, kulturnih centrov, muzejev, pošt in arhivov z ICT (64,9 odstotka), prilagajanje šolskih načrtov v osnovni in srednji šoli potrebam informacijske družbe, upoštevaje okoliščine vsake države (62,8 odstotka), vzpodbujanje razvoja vsebin in vzpostavitev tehničnih pogojev za vzpodbujanje prisotnosti in uporabe vseh svetovnih jezikov na internetu (52,8 odstotka), zagotovitev, da ima vse svetovno prebivalstvo dostop do televizije in radia (47,8 odstotka).
Po mnenju ITU sama ICT sicer ne more nahraniti lačnih, izkoreniniti revščine ali zmanjšati smrtnosti otrok, je pa vseeno zelo pomemben katalizator, ki spodbuja gospodarsko rast in družbeno enakost. Omogoča bolj učinkovito kmetijsko proizvodnjo, raznolikost in distribucijo. Poleg tega ponuja možnost zagotavljanja osnovnih zdravstvenih storitev tistim, ki živijo na območjih, kjer do njih bodisi ni dostopa ali pa je omejen. ICT lahko poleg tega izobraževanje približa tudi tistim, ki živijo na najbolj oddaljenih koncih našega planeta.