Znanost in tehnologija

Najboljši je Walkman

Ljubljana, 27. 12. 2005 13.46 1 min branja 0

image (28)

Revija PC World Magazine je izbrala Sonyjev Walkman za najboljši izum v zadnjih 50 letih.

Ko se je leta 1979 prvič pojavil Walkman - predvajalnik avdio kaset -, ki se ga je dalo kupiti za 200 dolarjev, je povzročil pravo revolucijo, poroča revija PC World Magazine. Prvi modeli so imeli celo priključek za dvoje slušalke za poslušanje glasbe v dvoje, kmalu pa so to opustili.

Na drugem mestu se je znašel Applov iPod. Do sredine letošnjega leta je bilo namreč prodanih več kot osem od deset digitalnih predvajalnikov.

Tretje mesto si delita ReplayTV in TiVo, peto mesto pa si je prislužil Sonyjev CDP-101, prvi predvajalnik CDjev, ki je prišel na trg leta 1982 ter začel novo dobo digitalnega zvoka.

Šesto mesto je pripadlo mobilnemu telefonu Motorola StarTAC, ki je leta 1996, ko se je pojavil, tlakoval pot vsem današnjim mobilnikom.

Na sedmem mestu je Atari Video Computer System, na osmem Polaroid SX-70 Land Camera, na devetem mestu M-Systems DiskOnKey ter na desetem mestu žepni radio Regency TR-1 transistor.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763