Znanost in tehnologija

Nov črv Zafi.B se hitro širi

Ljubljana, 14. 06. 2004 00.00 1 min branja 0

image (28)

F-Secure Corporation obvešča uporabnike interneta, da se hitro širi črv Zafi.B., ki pošilja okužena sporočila v različnih jezikih.

Finsko podjetje F-Secure Corporation (HEX:FSC), vodilni ponudnik varnostnih rešitev, obvešča uporabnike interneta, da se je ta vikend pričel hitro širiti črv Zafi.B. Okužena sporočila, ki jih pošilja, so napisana v različnih jezikih.

Črv se je pojavil 11. junija 2004. Za razliko od verzije .A, ki se je pošiljala v sporočilih z madžarskim besedilom, se verzija .B pošilja v sporočilih o elektronskih voščilnicah v angleškem, italijanskem, španskem, ruskem, švedskem in drugih jezikih.

Črv je v ponedeljek zjutraj postal najbolj pogost črv v večini evropskih držav, tudi v Sloveniji. Zaradi velikih količin okuženih sporočil občasno prihaja do zamika pri dostavi elektronske pošte.

Več informacij o črvu:
http://www.f-secure.si/zafi_b.html

Sprotne informacije o novih črvih:
http://www.europe.f-secure.com/weblog/

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469