Samostojni spletni mediji, sodelovalo jih je več kot 50 vključno z oglaševalskimi omrežji, so anketi RIS2001 v treh mesecih omogočili skupno okoli 10 milijonov prikazov spletnega oglasa – pasice (bannerja) oziroma vabila k anketi. Vsi omenjeni mediji so v akciji oglaševanja ankete RIS2001 sodelovali brezplačno. Med vsemi spletnimi mediji in oglaševalskimi omrežji, ki so sodelovali pri oglaševanju ankete, je omrežje CentralIPROM omogočilo okoli 2,2 milijona prikazov oglasa ter izmed vseh spletnih medijev zagotovilo tudi največje število respondentov.
Spletna promocija ankete je bila ključnega pomena, saj je bila anketa zasnovana po načinu anketiranja s samoizbiro, kjer se respondent sam odloča za sodelovanje. Cilj kampanje je bil zbrati čim večje število respondentov na anketo. Tukaj pa se je pokazala moč in možnosti, ki jih ponujajo sodobne marketinške in tehnološke rešitve za vodenje spletnih oglaševalskih akcij na internetu. Obenem pa je anketa ponudila enkratno možnost primerjave med dvema prevladujočima modeloma spletnega oglaševanja –oglaševanja po modelu »cene na klik (CNK)« in oglaševanja po modelu »cene za prikaz/ogled (CNO)«.
Rezultati odziva na oglaševanje ankete RIS2001 so potrdili uspešnost in učinkovitost modela internetnega oglaševanja, ki temelji na učinku. Enostavna primerjava med obema osnovnima modeloma zaračunavanja spletnega oglaševanja je pokazala, da stroški pridobivanja novega respondenta z uporabo modela cene na klik (CNK) ne dosegajo niti 16 odstotkov stroškov podjetij, ki uporabljajo model cene za prikaz/ogled (CNO).