Noah Kravitz si je v štirih letih, ko je delal za novičarski servis ameriškega mobilnega operaterja PhoneDog, pridobil veliko sledilcev na Twitterju. Ko je zapustil podjetje, je sicer spremenil uporabniško ime, a je s seboj odpeljal tudi 17 tisoč sledilcev. Kravitz trdi, da se je z vodstvom podjetja dogovoril, da lahko uporabniško ime uporablja tudi v osebne namene tudi po tem, ko bo že zapustil Phonedog, "če bo občasno twital v njihovem imenu".
Čigavi so sledilci na Twitterju?

V podjetju PhoneDog so drugačnega mnenja. Trdijo, da seznam sledilcev dejansko predstavlja seznam strank, zato so se odločili za tožbo. Pravijo tudi, da so v ta seznam "vložili znatna sredstva", zato bi moral biti tudi ta seznam sledilcev last podjetja. Od Kravitza zahtevajo odškodnino v višini 2,50 dolarja na sledilca na mesec oziroma kar 370 tisoč dolarjev mesečno. V podjetju še niso pojasnili, kako so prišli do zneska 2,5 dolarja na sledilca.
Nadzor računov na Twitterju s strani podjetij je sicer zelo vroča tema. Po mnenju pravnikov bo ta primer lahko predstavljal precedenčni primer za vse prihodnje tovrstne spore glede lastništva intelektualne lastnine na Twiterju.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.