Razlike med njimi so bile velike – tudi več kot 12 ur za ustrezen popravek. Danes se zmogljivost protivirusnega programa meri v sposobnosti njegovega odziva na izbruhe novih virusov in drugih škodljivih programskih kod. Zato je "na udaru" predvsem celotna ekipa strokovnjakov, ki skrbijo za pravočasen odziv in pripravljajo ustrezne popravke, s katerimi računalnike zavarujejo pred virusnim napadom.
Žal se je v začetku maja še enkrat izkazalo, da milijoni uporabnikov nimajo ustrezno zaščitenih računalnikov. Tako so prvega maja ob izbruhu nevarnega črva Win32/Sasser le redki protivirusni programi reagirali pravočasno, razlike med njimi pa so bile ogromne – tudi več kot 12 ur za ustrezen popravek. A ker je bil črv Win32/Sasser.A poln manjših napak, ki so mu preprečevale divje širjenje, ga je avtor še isti dan popravil in v svetovni splet poslal novo, še nevarnejšo različico Win32/Sasser.B. Ekipe, ki skrbijo za razvoj protivirusnih programov, so znova odreagirale in s popravki onemogočile širjenje črva.
Pohvaliti velja predvsem program BitDefender, ki je najhitreje odreagiral na izbruh Win32/Sasser.B črva. Na samem vrhu se je znašel že drugič – tako kot v podobnem preizkusu, opravljenem marca letos. BitDefender je novo nevarnost odkril že ob 18:35, še isti dan pa je BitDefenderjeva ekipa pripravila tudi orodje za čiščenje nevarnega črva. Naslednji dan pa je tudi Microsoft že izdal svoje prvo orodje za čiščenje Win32/Sasser črvov.
Najhitreje odreagiral program BitDefender
BitDefender je zmogljiv in prilagodljiv protivirusni program, ki deluje po načelu "namesti in pozabi". Program namreč sam inteligentno posodablja protivirusne informacije in namešča vedno sveže protivirusne baze (vsakih osem ur). Uporablja ga že več kot 38 milijonov domačih in poslovnih uporabnikov v preko 100 državah. BitDefender protivirusni program je požel tudi številna priznanja s strani neodvisnih organizacij iz protivirusnega sveta – ICSA Labs, CheckMark ter Virus Bulletin. Programska oprema BitDefender zajema celovite rešitve tako za Windows in Linux namizja kot tudi za datotečne in poštne strežnike. Dodatne informacije je moč najti na spletni strani www.bitdefender.com.