Raketa je v vesolje ponesla šest ruskih umetnih satelitov, od tega tri telekomunikacijske Kosmos 2384, 2385 in 2386 za rusko obrambno ministrstvo in tri vrste gonec D1 številka 10, 11 in 12 po naročilu ruske vesoljske agencije RAKA. Gre za predvidoma zadnjo vesoljsko izstrelitev v letošnjem letu.
Po podatkih poveljniške točke ruskih vesoljskih enot (KVR) je potekalo utirjenje satelitov v orbito v skladu z načrtom. Raketa je ob 7.09 po moskovskem času zapustila območje radijske zveze z Rusijo vendar je tiskovna služba KVR nekaj ur kasneje potrdila, da je bilo utirjenje uspešno in da s sateliti vzdržujejo stalno telemetrijsko zvezo.
Po ruskih podatkih bi izstrelitev teoretično in praktično lahko izvedli že v četrtek, a 27. december za ciklon 3 v Rusiji ne velja za najbolj srečen dan. V Plesecku so lani, 27. decembra 2000, izstrelili enako raketo z enakimi sateliti, ki so zaradi napake na tretji stopnji rakete strmoglavili v Vzhodnosibirsko morje, 58 kilometrov jugovzhodno od Vranglovega otoka. Spodletelo izstrelitev so nadomestili leto in dan kasneje.
Sateliti gonec sestavljajo ruski nizkoorbitalni sistem satelitskih telekomunikacij Gonec za prenos podatkov, zveze s teleksom in faksimilom, sprejem podatkov o položaju s pomočjo sprejemnikov GPS, GLONASS ali z lastnimi sredstvi, za zbiranje podatkov senzorjev za varovanje, požarno obrambo, ekologijo itd., za pejdžerske in telefonske zveze in za dostop do interneta.
Ciklone 3 uporabljajo v Plesecku od 24. junija 1977. Z njimi v krožne in eliptične orbite visoke od 150 do 10.000 kilometrov utirjajo znanstvene, uporabne, poslovne in vojaške satelite. S ciklonom 3 lahko hkrati utirijo največ šest satelitov. Raketo so razvili in izdelujejo v dnepropetrovskem Znanstvenem in proizvodnem združenju Južmaš v Ukrajini. Današnja izstrelitev je bila 120. izstrelitev ciklona 3 doslej. Od njih je bilo 113 uspešnih. Od julija 1992 izstrelitve te rakete izvajajo tako, da spoštujejo ukrepe za varovanje okolja, poudarjajo v tiskovni službi KVR.
Sateliti so izdelani na podlagi modela strela 3. Vsak ima maso 225, po drugih podatkih pa 270 kilogramov. Sestavili so jih v Znanstvenem in proizvodnem združenju uporabne mehanike v Železnogorsku pri Krasnojarsku. Sateliti imajo življensko dobo od pet do sedem let in lahko spreminjajo orbito.