
Končno poročilo je dolgo 15 strani, razkriva pa skoraj vse njeno življenje: preteklo in sedanje. Torej njene prijatelje, izobraževanje, počitniške destinacije, hobije, nekdanje fante, dolgo izgubljene sorodnike in fotografije, ki jih človek raje ne bi videl na spletu.
Suzanne Halam je nad rezultatom šokirana. Plaši pa jo dejstvo, da bi lahko informacije, ki se o njej najdejo na spletu, izkoristili kriminalci. Govorimo o kaznivih dejanjih v razponu od kraje identitete do praznjenja bančnega računa, izsiljevanja in celo umora, če bi njen naslov prišel v roke kakšnemu krvoločnemu morilcu ali zalezovalcu.
Strokovnjak za spletno varnost Chris Sumner je s tem eksperimentom dokazal, da pravzaprav potrebujemo le ime in priimek (naslov je povsem enostavno najti) želene osebe, da bi jo, če je aktiven uporabnik spleta, lahko skoraj povsem razgalili. Preverite, do katerih in kako podrobnih podatkov se je dokopal ter kako in katera vaša dejanja na spletu puščajo največ sledi!
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.