Letos naj bi ta panoga IT industrije po vsem svetu ustvarila 556,8 milijarde dolarjev prihodkov, kar je za 2,8 odstotka več od lanskih 541,9 milijarde dolarjev. V prihodnjem letu pa naj bi se prihodki povečali že za 6,2 odstotka na skupno 591,4 milijarde dolarjev.
Največji delež svetovnega IT storitvenega kolača odpade na Severno Ameriko (267 milijard dolarjev) in zahodno Evropo (146,7 milijarde dolarjev). Sledijo Japonska s 64,8 milijarde dolarjev, preostala azijsko-pacifiška regija s 27,6 milijarde dolarjev, Latinska Amerika z 19,7 milijarde dolarjev, Bližnji vzhod in Afrika z devetimi milijardami in vzhodna Evropa s skoraj sedmimi milijardami dolarjev.
Najhitreje rastoča podpanoga v storitvenem sektorju IT industrije še vedno ostaja procesni menedžment, medtem ko najpočasnejšo rast še vedno beležijo v vzdrževanju strojne opreme in podpori. Kot ugotavljajo v družbi Dataquest, bo tudi v prihodnje najhitrejšo rast beležil procesni menedžment oz. prodaja storitev, ki omogoča kupcem zmanjšati stroške in izboljšati informacijsko infrastrukturo.
Po mnenju Gartnerjevih raziskovalcev bodo na potrošnjo na področju IT storitev odločilno vplivali trije dejavniki: zaupanje vodstev podjetij v vrednost IT in povrnitev njihov naložb v IT, povečanje povpraševanja s hitrim uvajanjem novih privlačnih tehnologij, povečevanje vzdrževalnih stroškov vzporedno s starostjo tehnološke opreme. Zaupanje vodstev podjetij v IT je bilo v preteklem obdobju zaradi šibke svetovne gospodarske rasti zelo omajano, zato so podjetja v glavnem ostajala pri obstoječi IT opremi. S tem je vse manj prostora za inovacije, zato bodo kupci in ponudniki vedno težje našli skupen odgovor na potrebo po dolgoročnih IT storitvah, ugotavljajo v Dataquestu