Twitterjeve delnice so šle na borzo novembra lani po ceni 26 dolarjev (približno 19 evrov) in so rasle do decembra, ko je cena dosegla rekordnih 74,73 dolarja (dobrih 55 evrov), nato pa je šla njihova cena le še navzdol. Do konca rednega dela trgovanja v torek je bila delnica vredna 38,59 dolarja (dobrih 28 evrov), nato pa poskočila, ker so si vlagatelji oddahnili nad rastjo števila naročnikov in oglaševalskih prihodkov.
Twitter bi v drugem četrtletju posloval z dobičkom dveh centov na delnico namesto izgube 24 centov na delnico, če ne bi bilo treba izplačati delniške kompenzacije.
V drugem trimesečju lani, ko je bil Twitter še zasebno podjetje, je bilo izgube za 42,2 milijona dolarjev (približno 31 milijonov evrov). Prihodki pa so od takrat narasli s 193,3 na 312,2 milijona dolarjev (s približno 144 na 232 milijonov evrov).
Twitter je imel konec junija 271 milijonov uporabnikov, kar je 24 odstotkov več kot junija lani oz. šest odstotkov več kot marca, ko se je končalo prvo poslovno četrtletje. Družbena spletna stran Facebook ima za primerjavo 1,32 milijarde uporabnikov, vendar pa je številka za Twitter presenetila analitike, ki so pričakovali okrog 266 milijonov uporabnikov ob koncu junija.
Prihodki od oglaševanja na prenosnih napravah, kot so pametni telefoni in tablični računalniki, so se medtem zvišali na 244 milijonov dolarjev (dobrih 181 milijonov evrov) in predstavljajo 81-odstotni delež vseh oglasnih prihodkov.
Twitter je z obrestmi izkoristil svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji, saj je pogostost osveževanja lastnih ali zapisov drugih uporabnikov v letni primerjavi napredovala za 15 odstotkov, na četrtletni ravni pa za deset odstotkov.
Twitter v tekočem drugem četrtletju pričakuje od 330 do 340 milijonov dolarjev (od približno 246 do 253 milijonov evrov) prihodkov, v celotnem letošnjem letu pa med 1,31 do 1,33 milijarde dolarjev (okoli milijardo evrov).
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.