Le kakovosten dirkalni volan namreč lahko pričara pristen občutek vožnje avtomobila. Ker pa je simuliranje gibanja pri vožnji precej zapleteno, so si razvijalci pri ameriškem podjetju Force Dynamics vzeli čas in natančno preučili vpliv, ki ga ima hitra vožnja na možgane. Poglaviten je predvsem učinek človeškega ušesa na možgane. Vestibularni sistem (ki je del notranjega ušesa) je namreč napolnjen s tekočino, ki skrbi za ravnotežje telesa, možganom pa tudi pove, ali telo pospešuje ali pa je pri miru. Nalogo so Američani opravili z odliko in ustvarili vrhunski simulator vožnje, v katerem se virtualni vozniki zares počutijo, kot da sedijo v pravem dirkalnem avtomobilu.
Znanost in tehnologija
Ultimativni simulator vožnje
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
S.R.
Komentarji
4
Dirkaške igre se pojavljajo na vseh igralnih sistemih, od računalnikov do igralnih konzol in mobilnih telefonov. Čeprav se da marsikatero 'dirkačino' dobro voziti s tipkovnico, pravi virtualni dirkači vedo, da za najboljšo vožnjo potrebujemo dirkalni volan.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.