Računalniški virus Sasser je povzročil veliko opustošenje v številnih podjetjih, ko je maja leta 2004 začel svoj uničevalni pohod. Virus je zasul in preprečil internetne povezave, zaradi česar je bilo mnogo računalnikov neuporabnih.
Microsoft je ponudil 250.000 dolarjev nagrade tistemu, ki bi pomagal ujeti ustvarjalca virusa. Nemška policija je s preiskavo tako prišla do Svena Jaschana. Ker je bil Jaschan še najstnik, ko je sprogramiral virus Sasser, se bo mogoče izognil najvišji kazni petih let za programiranje virusov.
Kratko sojenje
Jashana obtožnica bremeni računalniške sabotaže, zlorabe podatkov in vdora ter uničenja javnih sistemov. Sodijo mu kot mladoletniku, tako da proces poteka za zaprtimi vrati.
Nemške oblasti so na zaslišanje kot priče poklicale predstavnike oddajnih sistemov in treh vladnih oddelkov, ki bodo opisali, kakšno škodo je povzročil omenjeni virus.
Virus s svetovnimi razsežnostmi

V Veliki Britaniji je Sasser veliko zmedo povzročil obalni straži in pomorski agenciji, saj sta obe nekaj časa morali ročno uporabljati zemljevide. Prav tako je Sasser zaradi težav pri prijavi letov povzročil nemalo zamud pri letalskem prevozniku British Airways. Zaradi virusa so imeli težave tudi v pisarnah Evropske komisije in na španskih sodiščih.
Vlaki avstralske družbe Australian Railcorp so ustavili promet po vsem svetu, saj je Sasser onemogočil pogovore strojevodji z osebjem na železniških postajah.
Na Tajvanu je več kot 400 podružnic pošte moralo uporabljati navaden papir in pisalo, saj je Sasser uničil njihove računalnike. V Hongkongu pa je okužil računalnike nekaterih ministrstev in bolnišnic.
Jaschan priznal svojo stvaritev
Kmalu po aretaciji maja leta 2004 na njegovem domu v Waffensenu, je Jaschan potrdil, da je ustvaril "smrtonosen" virus Sasser in še nekaj različic virusa Netsky. Podjetje Sophos, ki se ukvarja s programiranjem antivirusov, trdi, da je 70% uničenih računalnikov zaradi virusa v prvi polovici leta 2004 posledica Jaschanove stvaritve.
Za razliko od ostalih virusov, se je Sasser z računalnika na računalnik prenašal brez pomoči uporabnikov. V Windowse je prišel s pomočjo programskega črva v operacijskem sistemu. Čeprav je Microsoft ponudil program za tovrstno vrzel že 13. in 28. aprila 2004, veliko podjetji tega ni izkoristilo.