Raziskava globalnega tržišča na področju mobilnih komunikacij, ki jo je pripravila finska Nokia, je potrdila, da največji finančni potencial v prihodnosti predstavljajo ravno mobilne vsebine, saj so po izsledkih raziskave uporabniki za dodatne vsebine pripravljeni plačati celo 28 odstotkov več, kot sicer plačujejo za že obstoječe vsebine.
Raziskava, ki jo je za Nokio opravilo mednarodno podjetje NOP World v devetih različnih državah Severne Amerike, Evrope in Azije, naj bi našla odgovore na vprašanje, katere dodatne vsebine bi mobilni uporabnike še želeli na svojih mobilnikih, kako naj bi do njih prišli (nalaganje, pretakanje, brskanje) in koliko so zanje pripravljeni odšteti.
Raziskava se je osredotočila na ljudi, ki že uporabljajo mobilni telefon in imajo dostop do spleta. Rezultati raziskave kažejo, da si uporabniki želijo predvsem zabavnih vsebin in aktualnih informacij. Hkrati pa si večina anketirancev želi, da bi ponudniki storitev namenili več pozornosti razlagi in predstavitvi storitev, ki jih ponujajo, in razdelitvi storitev glede na starostne segmente mobilnih uporabnikov.
Mlajši uporabniki so namreč pripravljeni za ustrezne vsebine plačati mesečno tudi 10 evrov več, medtem ko se s starostjo ta vsota manjša. Razlik med spoloma pa skorajda ni. Razlika se pojavi le pri specifičnih vsebinah, kot je recimo šport - za športne vsebine se zanima 59 odstotkov moških, medtem ko je zanje zainteresiranih le 29 odstotkov žensk.
Kot ustrezno metodo dostopa do mobilnih vsebin večina navaja brskanje, nalaganje in pretakanje pa v splošnem zaostajata, vendar je tukaj ključnega pomena vrsta vsebin. Nalaganje se zdi uporabnikom primerno za glasbene vsebine in mobilne igre, brskanje pa za informativne vsebine, kjer se informacije hitro menjajo. Za dostop do lokalnih novic jih večina priporoča pretakanje ali nalaganje.
Zanimivo je, da se uporabniki za metodo prenosa ne odločajo na podlagi stroškov, ki jih ta prinese, ampak na podlagi vrste vsebin. Med trenutnimi mobilnimi vsebinami vodi nalaganje melodij zvonjenja, ki ga uporablja 40 odstotkov vprašanih, in ohranjevalnikov zaslona z 22 odstotki rednih uporabnikov. Hkrati pa so uporabniki prepričani, da so obstoječe mobilne vsebine predrage, saj je 48 odstotkov tistih, ki še nikoli niso uporabljali mobilnih vsebin, zatrdilo, da bi jih k temu prepričale nižje cene.
Janne Laiho, vodilni pri raziskavah končnih uporabnikov na Nokii, ugotavlja, da starost uporabnikov vpliva na njihove zahteve in potrebe, kar ni presenetljivo, vendar je raziskava hkrati potrdila, da ni velikih razlik v ponudbi za mlade in malo manj mlade. To bi lahko bil problem za mobilne operaterje in ponudnike storitev na zrelih tržiščih, kjer se prebivalstvo stara. Dodaja pa še, da raziskava kaže na bodoče spremembe, ko bodo mobilne vsebine resničen izziv ostalim že obstoječim medijem.