Kot že nekajkrat doslej, so hekerji izkoristili razmere, ki nastanejo ob kakšnem odmevnem svetovnem dogodku, ko se poveča zanimanje spletne javnosti za določene podatke in informacije. Najbolj znan je primer, ko so hekerji ob cunamijih v Indoneziji konec leta 2004 lansirali poseben virus, s katerim so bile okužene nekatere spletne strani z informacijami o cunamijih.
Nazadnje se je nekaj podobnega zgodilo ob atentatu na nekdanjo pakistansko premierko Benazir Buto. Iz različnih koncev sveta poročajo, da so posamezniki, ki so želeli s spleta prenesti domnevne posnetke atentata na Butovo, pri tem svoje računalnike okužili z virusi. Iz podjetij, ki se ukvarjajo z antivirusno zaščito, so sporočili, da gre za t. i. emcodec trojanski virus.
Pri tem opozarjajo, da je kar nekaj povezav, ki jih recimo pod pojmom "Benazir Buto"pokažejo internetni brskalniki, okuženih. Ko želite odpreti povezavo, vas ta preusmeri na druge z virusi okužene strani. Poročajo, da so doslej identificirali okoli 100 povezav, ki naj bi bile okužene. Po neuradnih informacijah, ki se pojavljajo na nekaterih blogih, sumijo, da naj bi bili za viruse krivi kitajski hekerji.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.