Znanost in tehnologija

Virus "Benazir Buto"

Šanghaj, 15. 01. 2008 12.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Kar nekaj radovednežev, ki so na spletu iskali posnetke atentata na Benazir Buto, je svoj računalnik okužilo z virusom.

Kot že nekajkrat doslej, so hekerji izkoristili razmere, ki nastanejo ob kakšnem odmevnem svetovnem dogodku, ko se poveča zanimanje spletne javnosti za določene podatke in informacije. Najbolj znan je primer, ko so hekerji ob cunamijih v Indoneziji konec leta 2004 lansirali poseben virus, s katerim so bile okužene nekatere spletne strani z informacijami o cunamijih.

Nazadnje se je nekaj podobnega zgodilo ob atentatu na nekdanjo pakistansko premierko Benazir Buto. Iz različnih koncev sveta poročajo, da so posamezniki, ki so želeli s spleta prenesti domnevne posnetke atentata na Butovo, pri tem svoje računalnike okužili z virusi. Iz podjetij, ki se ukvarjajo z antivirusno zaščito, so sporočili, da gre za t. i. emcodec trojanski virus.

Pri tem opozarjajo, da je kar nekaj povezav, ki jih recimo pod pojmom "Benazir Buto"pokažejo internetni brskalniki, okuženih. Ko želite odpreti povezavo, vas ta preusmeri na druge z virusi okužene strani. Poročajo, da so doslej identificirali okoli 100 povezav, ki naj bi bile okužene. Po neuradnih informacijah, ki se pojavljajo na nekaterih blogih, sumijo, da naj bi bili za viruse krivi kitajski hekerji.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

warezovc@email.si
28. 01. 2008 10.47
Svaka cast bysard. Se podpisem pod tvoj komentar!
bysaRD
22. 01. 2008 13.08
+1
Kar se tiče hekerstva so za vse krivi Kitajci, mednarodni terorizem živi zaradi Irancev, za spor na meji s Hrvaško so odgovorni izključno "govedarski" hrvaški politiki (naše uboge ovčice ne) in za odlično stanje v državi naša vlada z JJ na čelu. Slava jim!
_jazz
16. 01. 2008 21.42
"Pri tem opozarjajo, da je kar nekaj povezav, ki jih recimo pod pojmom "Benazir Buto"pokažejo internetni brskalniki, okuženih." Mislim, da je skrajni čas da javnost izve razliko med brskalnikom in iskalnikom. Morda najraje na primeru. Brskalniki: Internet explorer, Firefox, Opera, Konqueror, Safari ipd. Iskalniki: Google, Altavista, Najdi.si ipd. Dajte si prosim to zapisat na en list, ker opažam napačne razlage pojmov v rubriki IT že dolgo časa. Da ne govorim o "mp.3" namesto "mp3" - le prebrskajte malo po arhivu.