To je pomenilo pomemben napredek za vlado kot celoto in za generalni sekretariat, ki celoten postopek priprave in izvedbe sej izpelje v elektronski obliki. Takšno delo predvsem omogoča hitrejše in bolj kakovostno odločanje, pokazali pa so se tudi že racionalizacijski učinki, je povedal generalni sekretar vlade Mirko Bandelj.
Po besedah direktorja centra vlade za informatiko Marina Siliča je bilo za aplikativne rešitve za elektronske dopisne in redne seje vlade v zadnjem letu namenjenih 21 milijonov tolarjev. Poudaril je, da sta infrastruktura in sistem varovanja in zaščite pripravljena tudi za elektronske volitve, če bi se zanje odločila politika. Zatrdil je še, da so varnostni mehanizmi izredno strogi in vdorov doslej ni bilo. Po njegovem mnenju je bilo doslej že veliko storjenega tudi pri posodabljanju poslovanja na širšem področju javne uprave.
Programsko rešitev za projekt e-vlade je pripravil SRC.SI, korporacija IBM pa je zagotovila sistemsko okolje, v katerem teče programska rešitev. Predsednik uprave podjetja SRC.SI Ivan Žerko in predstavnik IBM Janez Benčina sta poudarila izjemen napredek, ki ga je vlada naredila z novim načinom vodenja sej. Slovenija je v tem pogledu zelo uspešna v svetovnem merilu. Opozorila sta na pomen slovenskega znanja, ki je nadgradilo osnovno tehnološko znanje.