
Internetni gigant Yahoo je v tretjem četrtletju zabeležil 158,5 milijona dolarjev čistega dobička, kar je 37 odstotkov manj kot v enakem lanskem obdobju. Skupni prihodki podjetja so se v primerjalnem obdobju zvišali za 19 odstotkov na 1,58 milijarde dolarjev, ob upoštevanju plačila oglaševalskim partnerjem pa so prihodki znašali 1,12 milijarde dolarjev.
Vodstvo ameriške družbe ni zadovoljno z finančnimi izidi tretjega trimesečja, je povedal prvi mož Yahooja Terry Semel. Ocenil je, da Yahoo ne izkorišča povsem svojih potencialov in napovedal izboljšanje poslovanja.
Kljub temu je Yahoo razočaral analitike z znižanjem napovedi za zadnje četrtletje. V tem obdobju namreč Yahoo pričakuje med 1,15 in 1,27 milijarde dolarjev prihodkov, medtem ko so analitiki v povprečju napovedovali 1,30 milijarde dolarjev prihodkov. Zadnje četrtletje je sicer za Yahoo tradicionalno najbolj donosno, saj je zaradi praznikov povpraševanje oglaševalcev bolj intenzivno.
Semel je še povedal, da Yahoo v prihodnjih petih letih načrtuje odkup lastnih delnic v skupni višini tri milijarde dolarjev, dinamika odkupa pa bo odvisna od trenutnih razmer na trgu in cene delnic.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.