
Haptična tehnologija izkorišča uporabnikova čutila ter prenaša določene pritiske in vibracije do uporabnika. Največkrat se uporablja kot pomoč pri izdelavi virtualnih predmetov ali za upravljanje z njimi.
Sprva se je pojavila pri letalskih simulacijah. Piloti bojnih letal s tovrstno tehnologijo lahko vadijo v pogojih, ki so zelo realni. Pozneje se je tehnologija prenesla tudi v igralništvo. Krmilniki, volani se odzivajo na dogajanje v igrici z raznimi tresljaji in sunki, ki simulirajo grbine na cesti in podobno. A več kot tresljajev tehnologija do danes ni bila sposobna kreirati.
Japonski znanstveniki so namreč izdelali napravo, ki uporabniku omogoča, da čuti virtualne predmete. Naprava zaznava velikost, obliko, težo in celo teksturo predmeta ter jo prenese do uporabnika. Čeprav je namen tehnologije uporaba predvsem v medicinske namene, jo marsikdo že vidi v pornoindustriji. Bi otipali 'virtualno dojko'?
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.