Znanost in tehnologija

Zune že na policah

Ljubljana, 15. 11. 2006 00.08 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Microsoftov prenosni večpredstavni predvajalnik Zune je že v ameriških trgovinah.

V torek se je v ZDA začela prodaja Microsoftovega večpredstavnega predvajalnika Zune. Zune je opremljen s 30-gigabajtnim diskom, 3-palčnim zaslonom in radijskim sprejemnikom, uporabnikom pa je na voljo glasbena storitev Zune Marketplace, ki služi tudi kot temelj skupnosti za iskanje nove glasbe. S podporo brezžičnemu povezovanju prinaša nove možnosti za povezovanje, odkrivanje in izmenjavo glasbe ter zabavnih vsebin.

Spletna storitev Zune Marketplace nudi glasbo večjih in neodvisnih glasbenih založb, vključno s podjetji BGM Music Publishing, EMI Music, Sony BGM, Universal Music Group in Warner Music Group, njen katalog pa obsega več kot 2 milijona skladb.

Microsoft je napovedal, da bodo na evropskem tržišču začeli s prodajo predvajalnikov Zune šele konec naslednjega leta.

  • Splošen
  • Goran Bojčevski
  • Rade Šerbedžija
  • Svetlana Zaharova
  • Od čardaša do valčka
  • Večer Puccinijeve glasbe
  • Hamo
  • Vlado Kreslin
  • Trip to Las Vegas
  • Orkester Sv. Cecilija
  • Tosca
  • Nesrečniki
  • Otello
  • Maksim Vengerov
  • Martha Argerich
  • Dunajski filharmoniki
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.