Golfist is Severne Irske je namreč od začetka turnirja, pa vse do konca tretjega kroga suvereno nadzoroval dogajanje. V velikem finalu pa se je zgodilo to, kar se na zelenicah pogosto dogaja.
Rory je na 10. luknji doživel zlom (dosegel je trojnega bugija), po katerem se do konca ni več pobral. Možnosti za zgodovinsko zmago so se zanj tako spremenile v boleč zdrs na končno 15 mesto (zadnji dan je za spopad z igriščem potreboval kar 80 udarcev oziroma 15 več kot prvi dan). Pri 21-ih letih lahko tovrsten padec koncentracije v določeni meri pripišemo mladosti.
Vseeno pa bo vse skupaj šlo v anale kot eden največjih zlomov v zgodovini prestižnega turnirja v Augusti. Pred McIlroyjem je tak zlom namreč doživel Ken Venturi (govora je o golfistih, ki so bili pred finalnim dnem v vodstvu). Toda to je bilo leta 1954!
Severnega Irca pa bo glava najbolj bolela ob spominih na 10. luknjo, ko je dvakrat zadel drevo, na 11., kjer je s približno dveh metrov na zelenici porabil tri pate in na dogodke na 12. zelenici, kjer je za zaključek porabil štiri udarce. Na trenutke se je zdelo, kot bi se Rory na igrišču želel skriti, po koncu turnirja pa je kalvarijo komentiral z besedami:
"Nikoli ni lepo, če na turnirju vodiš, potem pa narediš to kar sem storil jaz."
Povsem drugačne volje pa je bil Charl Schwartzel, ki si je z zgodovinsko zmago priboril prvi zeleni suknjič v karieri in obenem tudi prvo zmago na katerem izmed štirih največjih turnirjev.
Ljubitelji golfa pa si bodo prav gotovo dobro zapomnili način, na katerega si je 26-letnik iz Johannesburga prislužil športno nesmrtnost. Južnoafričan je namreč na zadnjih štirih luknjah dosegel brdije in tako odigral izjemno končnico. Še več - v 75-letni zgodovini turnirja to pred njih ni uspelo še nikomur. Schwartzel pa je v zadnji rundi podrl še en rekord. Igrišče Augusta National je namreč premagal s 66. udarci - šestimi pod parom. Podvig, ki ga gledalci v finalu prav tako niso videli še nikoli. Svoj dosežek (zmago si je priboril s skupaj 274-imi oziroma 14. udarci pod parom pa je komentiral z besedami:
"Toliko vzklikov navdušenja kot tukaj, ne slišiš nikjer drugje. Izjemno vzdušje in fenomenalen dan!"
Tudi ob pogledu na Tigerja Woodsa se je nekajkrat zazdelo, da gledamo vrsto let nepremagljivega asa. Še posebej na 8. luknji, kjer je Američan dosegel igla in svoj skupni seštevek v tistem trenutku spustil na -10 in se prebil na vrh razpredelnice in odkrito spustil v boj za zmago. Gledalci so vse skupaj pospremili z izjemnim rjovenjem.
No, slednje je kaj kmalu potihnilo - saj Woodsov pater ni bil "dovolj vroč." Tiger je na koncu dosegel 67 udarcev, kar mu v finalu Auguste ni uspelo še nikoli prej. Nastop, ki je z naskokom najboljši vse od začetka slovite afere - na koncu je šporntik, ki je končno našel nekaj stare "magije" osvojil 4. mesto:
"Zadnji dan sem dobro začel, dosegel 31 udarcev. Na zadnjih devetih luknjah pa bi lahko dosegel več," je svojo vrnitev med najboljše komentiral Woods.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.