Tudi Hrvaška je vse bolj oranžna, z izjemo vzhodnega dela države, so oranžni vsi večji turistični kraji. Oranžni sta tudi Italija in Avstrija, edina sosednja država, ki v celoti ostaja zelena, pa je Madžarska. Z zemljevida je tudi možno razbrati, da je situacija na vzhodu Evrope veliko boljša kot zahodni del. Južni deli Španije in Francije so obarvani temno rdeče, rdeče pa so obarvani praktično vsi sredozemski turistični centri, z izjemo dela italijanske obale.
Slovenija stopa v četrti val
Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov se še naprej veča, za sredo znaša 237 (dan prej 218), 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev pa 130 (dan prej pa 118). Delež pozitivnih se je nekoliko zmanjšal, v torek je bil 17,3-odstoten, v sredo pa 17-odstoten. Ker se razmere slabšajo, je vlada odločila, da s 23. avgustom testi več ne bodo brezplačni, razen za dejavnosti, kjer je PCT-pogoj za izvajalce oziroma zaposlene predpisan z odloki. "Frekvenca se za zdaj ne bo spremenila," je zapisal predsednik vlade Janez Janša. V skladu z vladnimi odloki se bodo morali tako na 48 (s hitrimi antigenskimi testi) oz. 72 ur (s PCR-0testi) testirati zaposleni v določenih poklicnih skupinah, ki niso cepljeni proti covidu-19 oz. ga niso preboleli. Gre za zaposlene v zdravstvu, šolstvu, domovih za starejše, pa tudi v številnih storitvenih dejavnostih.
Hitro testiranje državo trenutno stane 12 evrov. Necepljen šolnik bi tako za en teden, če poučuje od ponedeljka do petka, potreboval tri hitre teste. En test namreč velja le 48 ur. Če upoštevamo strošek, ki zdaj pade na državo, to pomeni 36 evrov tedensko in kar 144 evrov na mesec.
KOMENTARJI (232)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.