"Sledili smo varnostnim standardom, ki jih najboljše univerze pri sprejemnih izpitih na daljavo uporabljajo že leta," pojasnjuje Marko Bencak, vodja informacijskega oddelka Alma Mater. Vsi študenti tam so samoplačniki in država študija ne sofinancira. Kot opisuje potek izpita na daljavo: "Goljufanje je praktično nemogoče. Vsak študent prejme drugo kombinacijo vprašanj z večje baze vprašanj, čas pri vsakem vprašanju je omejen, vračanje na prejšnje vprašanje ni mogoče. Študenta program ves čas slikovno in zvočno snema." "Zdravstvenih delavcev v državi primanjkuje, v času epidemije še toliko bolj. Če študenti snov znajo, želimo, da znanje pokažejo, da se bodo čim prej vključili v delo v bolnišnicah," je dodal Edvard Jakšič, vodja študija zdravstvene nege.
'Brez tehničnih težav'
Študenti so s prvim izpitom na daljavo zadovoljni. "Navodila so bila enostavna, tehničnih težav nismo imeli. Najbolj mi je všeč, da nam fakulteta omogoča sprotno opravljanje izpitov in nam ni treba čakati na konec epidemije, '' pravi Jan Ivanuša, študent prvega letnika zdravstvene nege. Alma Mater je sicer že teden pred razglasitvijo epidemije študij prestavila na splet, so še dodali.
KOMENTARJI (137)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.