Tako imenovana industrija srečanj je edina dejavnost, ki je že tretji mesec v popolni blokadi. Najverjetneje je tudi zadnja panoga, kjer se bo zgodila sprostitev, so prepričani predstavniki industrije, zdaj združeni v iniciativo, ki vlado poziva k dodatni pomoči.
Poleg organizatorjev dogodkov so tudi lučkarji, tonski tehniki, postavljalci opreme, celo pripravljalci kateringa in varnostniki, nenazadnje še glasbeniki, milo rečeno, zaskrbljeni. Vlado prosijo vsaj za jasne informacije o tem, kdaj lahko spet začnejo delati. Ker ni znano, kdaj bo prepoved prenehala veljati, se namreč ne morejo dogovoriti niti za nadomestne termine.
Sicer so zadovoljni, da jih je vlada v okviru predloga tretjega protikoronskega zakona končno prepoznala kot del turizma, saj vanj ogromno prispevajo. Če turist v Sloveniji navadno zapravi 100 evrov, pa po besedah Gorazda Kobeta, predstavnika iniciative, obiskovalec dogodkov potroši trikrat več. V končni fazi to prinaša državi 850 milijonov evrov na leto, kar je več kot nezanemarljiva vsota.
A se tretji paket dotika le čakanja na delo, njih pa bremenijo še stroški priprav na dogodke, ki jih niso mogli izvesti in jih morajo plačati, četudi prireditve ne bo. Zato si želijo subvencioniranja stroškov in garancijo za kredite.
Brez neposredne pomoči je ogroženih več kot 6000 delovnih mest, težko bo preživelo tudi več kot 350 podjetij. V panogi pa bi predvidoma izpadel ves letni promet, torej približno 270 milijonov evrov.
KOMENTARJI (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.