"Čeprav nobena stranka ni omenila narodne sprave, je ta v narodu čaščena, v oblasti in medijskih hišah pa osovražena," je danes ocenil Stanislav Klep. Na jesenskih parlamentarnih volitvah se bo odločalo o moči demokracije in totalitarizma, pravi Klep in dodaja, da je za Slovence doma in v svetu sprava visoko etično načelo.

"In če ga ne bomo kmalu uresničili, nam čez nekaj desetletij grozi izginotje, in v tem utegnejo biti volitve 21. septembra za prihodnost naroda usodne," je prepričan predsednik Združenih ob lipi sprave in upokojeni odvetnik Stanislav Klep. Kot ugotavlja, noben narod v Evropi ni tako razklan kot slovenski.
Po mnenju Klepa je slovenska oblast "v objemu komunistične doktrine", ker je Slovenija pod predsedovanjem Evropske unije prezrla priporočilo EU iz leta 2006 in ni kot druge države EU sprejela resolucije št. 1481 ter obsodila komunizma. "Kučanov klan je še vedno močan, saj bodo volilci, ki bodo volili stranke SD, LDS, Zares in Lipo v resnici volili Kučanov klan in totalitarizem," je zatrdil Klep.
Predsednik civilne družbe za demokracijo in Združenja za demokratizacijo javnih glasil Vinko Vodopivec pa je spomnil na smrt kandidata za parlamentarne volitve leta 1992 Ivana Krambergerja iz Negove. "Da gre za politični uboj, verjamejo skoraj vsi Slovenci. Ne bomo danes razglabljali, kdo je naročil ta politični umor. Nedvoumno pa lahko povemo, kdo je imel koristi od tega uboja," pravi Vodopivec.
"Koristi od tega uboja stranka, ki se je povzpela na oblast in je predstavljala komunistično kontinuiteto, to je LDS," je zatrdil Vodopivec, ki upa, da letos ne bo treba več političnih ubojev.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.