Ne, to ni znanstvena fantastika! Takšna luknja v resnici obstaja in sicer v Južni Afriki na igrišču Legends Golf and Safari Resort.
Res je, da ne gre za luknjo, ki bi bila del standardnega igrišča (seveda ne ustreza strogim merilom R&A-ja), toda vsekakor je arhitektom na gori Hanglip uspel zelo zanimiv podvig.
Resnici na ljubo gre pri izjemni dolžini za kombinacijo razdalje in višine, ki jo mora premagati žoga na poti do zelenice. Udarjališče namreč leži 426 metrov višje od zastavice, kar pomeni, da odprava do začetka "spopada" terja pravi hribovski podvig.
No gostitelji na tem mestu ne podpirajo zdravega pohodništva (verjetno tudi zaradi eksotičnih živalc v bližini) temveč vse, ki bi se želeli soočiti z verjetno najbolj zahtevnim parom tri na svetu na vrh odpeljejo s helikopterjem.
Tudi sicer na tej luknji vlada nekaj posebnosti. Igralec, ki udari žogo, slednjo hitro izgubi izpred oči, kar pri tolikšni razdalji (ob dobro izvedenm udarcu je slednja v zraku skoraj 30 sekund) ni niti malo nenavadno, zato je v dolini vedno veliko pomočnikov (forkedijev), ki jo pomagajo najti.
Bugijev in seveda še precej slabših seštevkov je tukaj veliko, junak, ki je na izjemnem paru tri dosegel par pa sliši na ime Padraig Harrington.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.