Golf

Nova zvezda na obzorju

St. Andrews, 19. 07. 2010 11.01 1 min branja 0

image (28)

Louis Oosthuizen pred Odprtim prvenstvom Velike Britanije ni sodil med igralce, ki ponavadi krojijo razplet na vrhu razpredelnic. Po turnirju na Škotskem bo nastopal v povsem drugačni vlogi.

Južnoafričan je kariero začel pod okriljem programa za pomoč nadarjenim otrokom, ki ga financira njegov rojak Ernie Els. Louis Oosthuizen je na domačem kontinentu v amaterski konkurenci potem dosegel precej uspehov, med profesionalci pa se pred letošnjim nastopom v St. Andrewsu nikoli ni prebil v "prvo ligo". Na največjim turnirjih na primer, je v preteklosti kar sedemkrat zgrešil rez.

 

Letos je v zibelki golfa tekmece spravljal v obup, saj je na koncu najbližjega zasledovalca - Leeja Westwooda ugnal za kar sedem udarcev. Obenem pa je Louis na poti do zmage izenačil tudi najboljši "dvodnevni" seštevek v zgodovini St. Andrewsa - 132 udarcev.

KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425