Golf

Pogačarjeva: Zelo dobra izkušnja!

Ljubljana, 04. 09. 2012 14.32 2 min branja 0

Katja Pogačar

Slovenska golfistka Katja Pogačar se je vrnila s švedskega Linköpinga, kjer je na turnirju Annika Invitational (dogodek namenjen najboljšim mladim igralkam Evrope) zasedla odlično 4. mesto.

Z Linköpinga ste se vrnili s 4. mestom, bili pa ste udarec oddaljeni od drugega oz. tri odprvega mesta.Razlogov za zadovoljstvo vam bržkone po vrnitvi v domovino ne primanjkuje?
"Občutek ob vrnitvi v domovino je zelo dober. Sploh, ker sem se na turnir odpravila v sklopu priprav na svetovno prvenstvo. Želela sem preizkusiti nekatere udarce. Bilo je zelo zabavno, nastopila sem nadvse sproščeno. Sploh z My (drugouvrščena My Leander) sva se zelo dobro razumeli. Vzdušje je bilo izjemno, odločilni tekmovalni dan pa nas je spodbujalo ogromno obiskovalcev. Uspelo mi je izvesti veliko dobrih udarcev in to je dokaz, da sem zelo blizu najboljšim. S kratko igro in puttanjem sem zelo zadovoljna."

Katja Pogačar
Katja Pogačar
FOTO: Damjan Žibert
Čemu boste skupaj s trenerjem v prihodnje posvečali več časa?
"Vsekakor dolgi igri. Z Urošem (reprezentančni trener Uroš Gregorič) začnem že jutri. Verjamem, da bom izpilila želene elemente igre in na naslednjih turnirjih to ustrezno vnovčila."

Kakšna je bila zahtevnost igrišča v Linköpingu?
"Ni se močno razlikovalo od slovenskih igrišče, predvse ne od 'matičnega' v Smledniku. Težava je bil edino veter, saj se je bilo potrebno pred začetnim udarcem dobro prepričati kako udariti, saj so nas obkrožala drevesa in je vseskozi pihalo. Nedvomno zelo dobra izkušnja pred naslednjimi turnirji. Sicer pa bi teren ocenila za enega težjih."

Omenili ste že, da boste v prihodnje veliko delali predvsem na dolgi igri. Je to edina stvar, ki jo je potrebno izboljšati?
"Zmagovalki Annika Invitational turnirja je uspela odlična dolga igra. Sama pri dolgih udarcih nisem pretirano tvegala. Verjamem, da če izboljšam dolgo igro nisem daleč od želene forme. Čaka me veliko dela v fitnesu, ko mi bodo uspevali udarci na zelenico pa bo vse izgledalo še bolje. Verjamem, da se bo to zgodilo kmalu. Upam, da pred svetovnim prvenstvom."

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420