Rupel in Straw sta ugotovila, da je politični dialog med državama razvit, gospodarsko sodelovanje pa teče brez težav. Rupel je ob tem Strawu izrazil tudi interes za povečanje britanskih neposrednih investicij v slovensko gospodarstvo, ministra pa sta se strinjala, da možnosti za okrepitev gospodarskega sodelovanja obstajajo. Velika Britanija sicer sodi med deset najpomembnejših slovenskih partnerjev v zunanji trgovini, od leta 1996 pa državi beležita tudi trend rasti blagovne menjave, ki je leta 2000 znašala skoraj 500 milijonov ameriških dolarjev. Rupel je tudi poudaril, da bi Slovenija lahko postala primarna baza britanskim podjetjem za pokrivanje trgov v Jugovzhodni Evropi, s tem pa je soglašala tudi britanska stran.
Rupel je s Strawom govoril tudi o slovenskemu včlanjevanju v zvezo Nato. Straw je ob tem ponovil britansko podporo slovenskemu članstvu, Rupel pa mu je predstavil politične, varnostne in ostale aktivnosti, ki jih Slovenija izvaja v obdobju do vrha zveze Nato v Pragi novembra letos, kjer naj bi prišlo do širitve zavezništva in kjer naj bi bila med povabljenci tudi Slovenija.
Posebno pozornost so Rupel in njegova britanska sogovornika posvetili širitvi EU in slovenskemu vključevanju v Unijo. Oba ministrova sogovornika, tako Straw kot Hain, sta izrazila britansko podporo slovenskemu vstopu. Rupel je pri tem izpostavil pričakovanja Slovenije, da bodo pogajanja zaključena do vrha Evropskega sveta v Koebenhavnu decembra letos in da bo Slovenija pristopno pogodbo z EU podpisala marca 2003.