Tako naj bi tudi popolnoma odprli informacijske tokove ter transparentnost delovanja stranke. Z novim načinom dela naj bi večjo vlogo dobila tudi poslanska skupina, s čimer bi poslance liberalne demokracije še bolj zavezali k podpori zakonskim projektom v državnem zboru. Odnose znotraj stranke je Rop sicer ocenil kot dobre.
Stranka oziroma vlada naj bi se po končanih velikih projektih za vstop Slovenije v NATO in Evropsko unijo izkazala z novimi projekti, nihanja v "ratingu" stranke pa so normalen pojav, pa je dejal predsednik sveta LDS Gregor Golobič.
"Na volitve se še ne pripravljamo," je dejal Golobič. "Pomembno je, da pred to stranko in vlado še skoraj leto in pol polnega mandata do volitev, kjer je treba še veliko postoriti. Izzivov ne manjka."
Glavne teme današnjega srečanja so bile sicer spremembe volilne zakonodaje, regionalizacija ter koordinacija dela med organi LDS, poslansko skupino in člani vlade. Z intenzivnostjo takšnih srečanj si bodo v LDS po Ropovih besedah prizadevali za večjo učinkovitost vlade, boljše sodelovanje med vlado in državnim zborom ter tudi med stranko in njeno poslansko skupino. Nenazadnje pa si želijo povečati tudi učinkovitost dela koalicije.
Glede vprašanja načrtovane regionalizacije in predvidenih ustavnih sprememb na tem področju je Rop dejal, da si v LDS želijo takšno regionalizacijo, ki bo prispevala k boljšemu delovanju države, nudila boljše storitve državljanom in ne bo povečala stroškov upravljanja države. Stališče LDS je, da se nadaljuje projekt reorganizacije upravnih enot ter da se sočasno podprejo spremembe ustave, ki so tudi temelj za ustanavljanje pokrajin. Stališče stranke do regionalizma bo sicer v četrtek sprejel tudi svet LDS, ki bo med drugim razpravljal tudi o predvidenih spremembah volilne zakonodaje.