Slovenija

10-letniki nastopili na svetovni olimpijadi v robotiki v Dortmundu

Velenje, 25. 11. 2022 17.43 1 min branja 1

thumbnail

Če ste mislili, da desetletniki najbolj uživanju v igranju igric ali brcanju žoge, ste se zmotili. To dokazujejo osnovnošolci iz Osnovne šole Gustava Šiliha v Velenju, ki jih je navdušila robotika. Letos so nastopili na svetovni olimpijadi v robotiki v Dortmundu, v kateri je Slovenija sodelovala prvič, udeležile so se je tri ekipe osnovnošolcev, dve iz Velenja in ena iz Jesenic. Najprej iz lego kock sestavijo robotka, ga povežejo z računalniškim programom, nato izpišejo kode, s pomočjo katerih se robotek premika po progi.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Benjamin Tišler
25. 11. 2022 21.04
Vaja ne bo nikoli naredila mojstra iz vajenca, ki misli, da je že mojster..
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763