"Če že rečemo, da se vsakemu lahko zgodi, da naredi neko napako ali prekršek, je zelo pomemben ta drugi korak," je pojasnil Andrej Brglez. Po njegovih besedah je ključno, kako se posameznik odzove na svojo napako in kakšne ukrepe sprejme po tem, ko je napaka že storjena.
Izpostavil je tri tipe odzivanja javnih funkcionarjev na tovrstne primere. Prvi je, da nikoli ne priznajo napake ali pa da "iz principa" ne priznajo. Drugi tip politikov je prepričan, da nikoli ne naredi nič narobe in da je vedno kriv nekdo drug. Tretji pa so tisti, ki se opravičijo.
Po mnenju Brgleza župan David Klobasa spada v tretjo kategorijo, saj je napako priznal in se opravičil. "Nujno pa je, da na koncu piše: nikoli več. Vem, da je to težko, ampak to je pomembno, ker je trenutek, ko lahko javna oseba naredi nekaj za preventivo."
Brglez je komentiral tudi neprimerno razpravo v državnem zboru o prodaji alkohola v šolskih prostorih. Kritičen je do žaljive in neprimerne komunikacije poslancev ter opozarja na težo besed, ki jo imajo javni funkcionarji.
Brglez je ob koncu izpostavil, da je imel župan Klobasa za razliko od nekaterih drugih srečo. "Ima izjemno srečo, da je ostal živ in da ni nikogar poškodoval ali ubil. Se lahko opraviči in v življenju ravna drugače."
Celoten pogovor si lahko ogledate v videoposnetku.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.