Slovenija

Amaterji izločili aktualne državne prvake

Madrid, 13. 04. 2000 10.30 |

Poleg Italije, kjer sta se Lazio in Inter razšla z 2:1, se zaključna dejanja pokalnega tekmovanja odvijajo tudi v Franciji, Španiji in na Portugalskem.

FC Barcelona je po katastrofi v ligi prvakov s Chealsejem (1:3) in nato v domačem prvenstvu z Mallorco (0:3) doživela še en ponižujoč večer. Atletico Madrid, ki v državnem prvenstvu zaseda predzadnje mesto na lestvici, jo je premagal s 3:0. V drugem polfinalnem obračunu sta se Real Madrid in Espanol iz Barcelone razšla brez zadetkov.

Prava senzacija se je zgodila v Franciji, kjer se bosta v finalu pomerili ekipi Nantesa in četrtoligaš Calais, povsem amaterska ekipa iz juga Francije. Nantes, branilec naslova, je z 1:0 premagal Monaco, Calais pa je v podaljških s 3:1 ugnal kar aktualnega francoskega prvaka Bordeauxa.

Na Portugalskem, kjer polfinale prav tako poteka le na eno tekmo, je Sporting iz Lizbone s težavo ugnal drugoligaša Moreirense z 1:0, Porto pa je bil s 3:0 boljši od Rio Aveja.