Slovenija

Avtocestna (ne)varnost pred vlado in javnostjo

Ljubljana, 11. 05. 2026 17.59 1 min branja 48

Širitev štajerske avtoceste pri Ljubljani

Dars, policija in prometni inšpektorat morajo na infrastrukturno ministrstvo dostaviti poročilo glede prometne varnosti na deloviščih na avtocestah. "Poročila bomo strnili v enoten dokument, s katerim bomo v četrtek seznanili vlado in nato tudi javnost," je napovedala ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek, ki opravlja tekoče posle.

Po zadnjih tragičnih prometnih nesrečah in prometnem kolapsu na avtocestnem križu je Bratuškova v petek sklicala sestanek s pristojnimi, pred nadaljnjimi koraki bo počakala na poročila, ki jih ji morajo dostaviti danes, je spomnila v današnji izjavi za javnost ob robu izredne seje DZ.

Na sestanku je od Darsa in policije zahtevala poročilo o pripravi zapor z zoženji ter od Darsa ukrepe za večjo varnost. Inšpektorat za infrastrukturo pa je začel pregledovati delovišče pri Postojni.

Širitev štajerske avtoceste pri Ljubljani
Širitev štajerske avtoceste pri Ljubljani
FOTO: Luka Kotnik

Glede mnenja Obrtno-podjetniške zbornice, da naj med drugim omejijo število delovišč na avtocestah, je Bratuškova danes dejala, naj se zbornice med seboj uskladijo in pošljejo usklajen predlog. Nekateri ocenjujejo, da je del preveč, drugi premalo, nekateri predlagajo, naj delavci več delajo ponoči, drugi pa, naj tovornjaki več vozijo ponoči, je dodala.

Potem ko je v delovni zapori pri Postojni v začetku meseca prišlo do dveh večjih prometnih nesreč, je vlada ministrstvoma za infrastrukturo in za notranje zadeve ter Darsu naložila pripravo poročila o stanju prometne varnosti na avtocestah in hitrih cestah.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI48

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

galeon
12. 05. 2026 10.26
Tri službe morajo poročat o isti stvari. Ženska res ti nekaj manjka v glavi.
jedupančpil
20. 05. 2026 15.40
jaz mislim da prej nam se toleriramo to blefarijo
waga7
12. 05. 2026 09.11
Ljubljancani naj se naucijo vozit pa bo
ARNO50
12. 05. 2026 09.00
Čisto sprenevedanje skorumpiranega ribiča iz Darsa, kradljive šivilje in holobove vlade.... Posle so po domače dodelili par svojim pajdašem ...ki pa enostavno nimajo dovolj delavcev niti strojev za vsa ta množična delovišča....zato pa vse stoji.
galeon
12. 05. 2026 10.45
Blebetavček a pojutrišnjem bo pa konec zastojev in vse cestna dela končana. Prava ovca si.
vvvilice
12. 05. 2026 08.53
Ko se zdi kot zarota proti ljudem. Težko razumeti. Bi bila potrebna nova metla. Pa boljše načrtovanje in učinkovita izvedba, tega manjka.
Bombardirc1
12. 05. 2026 08.53
Katera stranka že ima lovke v Darsu, sveçke imate izgleda bolj slab spomin.
Smuuki
12. 05. 2026 15.45
Svoboda obvladuje dars. Je pa morda kakšen voznik tudi iz sds
Lark
12. 05. 2026 08.52
No Alenka, s čim naš boš seznanila? Da sta skupaj z Ribičem nesposobna?
jedupančpil
20. 05. 2026 15.41
z novim aneksom :)
2mt8
11. 05. 2026 21.55
Ko je Ribič levo politično zarotiral iz Elektra na Dars, je na avtocestah samo še zastoj.
Voluhar7
11. 05. 2026 21.06
Nesposobnost darsa že 15 let...............
Pig Brother
11. 05. 2026 20.55
sami norci na cestah, ceste adijo, zožanja nora, nikjer policajev, nikjer, 50 km nobenga...names dab blo 10 patrul, konc res ni čudn da so samo nesreče.
Pig Brother
11. 05. 2026 20.54
To kar pri nas nardijo v 130 dneh, v normalnih državah nardijo v 1 mescu.
Pig Brother
11. 05. 2026 20.53
To kar delajo na slovenskih cestah to je konec. 4 delavci zaprto pa 5 km ceste, doživu danes Novo mesto Ljubljana. UŽAS!
Kardinal v Kristusu
11. 05. 2026 20.13
Alenka se še kar oklepa stolčka? Naj že prepusti stolček ministru Mahniču oz. ministrici Godec.
Bombardirc1
12. 05. 2026 08.55
Minister mahnić in ministrica godec? Hahahaha
Claus
11. 05. 2026 20.13
Ma ne se hecat. To je tako kot bi rekli kriminalcu naj odda poročilo o svoji aktivnotih
devote
11. 05. 2026 19.48
Delajte, samo v vozne pasove nimate kaj posegati. !! Lahk z helikopterjem vozite material. Vozniki imajo zakupljene cestnine preko vinjet in vsako motenje posesti v obliki poseganja v vozno povrsino bo sankcionirano.
zajebant1
11. 05. 2026 19.45
Ta vlada je uničila Slovenijo
Petur
11. 05. 2026 21.44
rešili jo bodo prijatelji Izraela in .?.
Victoria13
11. 05. 2026 19.38
Naj malo merijo hitrost na zožanem pasu jih bo zelo presenetilo, omejitev 60 km/h divja se pa 80, 90 ali pa še več...tako, da je še malo nesreč glede na to kako se divja!!!
followme
11. 05. 2026 19.40
Problem je tudi v ljudeh ki ne poznajo znaka. Znak lepo kaze da je potrebno voziti v zamiku in nikakor prehitevat
oježeš
11. 05. 2026 20.08
A se ni že od nekdaj govorilo, da so zakoni pri nas zapisani le zato, da se kršijo? Briga nekatere kdo bo preživel na cesti.
Claus
11. 05. 2026 20.14
Ni fora v tem ampak v tem, da so zapore vsakih 20 km in ni čudno da se folku odpelje.
followme
11. 05. 2026 19.29
Ker zaradi nastalih razmer......se bojim za svoje zivljenje, sem se zavestno odlocil, da v zožanju vozim po sredini pasu.
zurc
11. 05. 2026 19.40
prav imaš, magar izgleda kot da si nesposoben z vožnjo v taki situaciji ,nesreče pa ne narediš
Un71
11. 05. 2026 19.26
Vedno se mora nekaj neljubega zgoditi, da se kaj premakne... odgovarja pa nihče...
čokolino23
11. 05. 2026 19.26
KRADEJO NAŠ DENAR !!
Žmavc
11. 05. 2026 19.23
Golobizem v vsem svojem sijaju. Totalna nesposobnost!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763