
Direktorja steklarne Rogaška in nekdanjega kriznega menedžerja hrvaške mesne industrije Bojana Bevca na Hrvaškem iščejo z mednarodno tiralico, razpisano s strani županijskega sodišča v Zagrebu, ki je zanj odredilo tudi pripor, piše poslovni dnevnik Finance. Celjsko sodišče mu je skušalo poziv izročiti na njegovem domu v Šentjurju, vendar zaman.
"Zelo sem presenečen zaradi pozornosti, ki mi jo namenja časnik Finance že od vsega začetka mojega predsedovanja upravi Steklarne Rogaška. Objavljena zgodba temelji na insinuacijah in ugibanjih, s katerimi želi nekdo izničiti moja pozitivna prizadevanja za uspešno sanacijo Steklarne Rogaška," je zapisal Bevc v izjavi za javnost.
Bevc je potrdil, da še ni prejel vabila Interpola na razgovor. "Ko ga bom prejel, bom šel v Zagreb na zaslišanje. Vse potrebno v zvezi s tem ureja moj odvetnik. Ne skrivam nič, predvsem pa obstajajo dokazi, ki lahko ovržejo domnevne obtožbe. Braniti se moram," je še dodal.
V intervjuju za 24UR je Bevc na vprašanje, kako komentira ugibanja, da ga na domačem naslovu ni več in da ima sobo v hotelu v Rogaški Slatini, dejal: “Mislim, da je preostanek časa, ki ga ne preživim v službi, moj privatni čas in na takšna vprašanja ne nameravam odgovarjati.”
Bevc ni prišel na sodišče

Zagrebško sodišče je zoper Bevca odredilo pripor in razpisalo tiralico, ker se ni odzval na povabilo na zaslišanje v primeru Pik Vrbovac. "Poziv na zaslišanje mu ni bil vročen, nanj se ni odzval in ni prišel na sodišče," je za časnik Finance povedal hrvaški preiskovalni sodnik Zoran Luburić. "Na sodišče bi moral priti junija, vendar ga ni bilo, zato smo uvedli preiskavo, odredili pripor in razpisali tiralico," je dodal. Če je Bevc v Sloveniji, so na vrsti slovenski organi, če pa se bo pojavil v Zagrebu, ga bodo zaslišali hrvaški organi, je še pojasnil sodnik Luburić.

Sklepi zagrebškega sodišča bodo postali pravnomočni, ko bodo Bevcu vročili dokumente, je razložil celjski sodnik Andrej Pavlina. "Če bodo razpisali uradni nalog za pripor po konvenciji, ki sta jo podpisali Hrvaška in Slovenija, bomo ravnali kot kazensko ali preiskovalno sodišče. Bevca lahko na prošnjo hrvaškega sodišče namreč zasliši tudi slovensko sodišče," je pojasnil. “Če bi hrvaško sodišče zaprosilo naše sodišče za zaslišanje gospoda
Bevca, bi ga najprej povabili k preiskovalnemu sodniku. Če je pravilno
vabljen, vabilu pa se ne odzove, potem imamo na voljo ukrepe, s
katerimi lahko zagotovimo njegovo navzočnost. Gre predvsem za prisilno
privedbo,” je za 24UR povedal Pavlina.
Celjsko sodišče zdaj čaka na nadaljna navodila hrvaških kolegov.
Dolgovi in kraja?

Zagrebška policija je Bevca namreč sredi januarja letos osumila, da je z gospodarskimi zlorabami oškodoval podjetje za približno 17 milijonov kun. Med drugim sumijo, da je z denarjem družbe Pik Vrbovec plačal obresti kredita, ki ga je dvignil za svoje podjetje Adria Management. Poleg tega naj bi ribogojnico pri Sinju, vredno približno 5,5 milijona kun, nezakonito prodal za manj kot 19.000 kun.
Bevc naj bi, ker je bil po pogodbi v primeru uspešnega poslovanja upravičen do nagrade, zavestno in namerno lažno prikazoval uspešno poslovanje družbe, na podlagi česar je zaslužil prek 3,5 milijona kun. V Pik Vrbovec trdijo, da je Bevčeva družba za krizni menedžment za sabo pustila približno 450 milijonov kun dolga.