Če so prvi razpis zaznamovali zapleti z umiki kandidatur, bodo drugega očitno pravni. Težava je v tem, da Jenull v tožbi zoper vlado, ministrstvo za pravosodje in pravosodno ministrico ni predložil bistvenega dokumenta: sklepa vlade, ki je odločila, da razpis za prvega tožilca ponovi. Prav zaradi tega, za nekatere nepremišljenega ravnanja, bi lahko Jenull že na začetku bitko z vlado gladko izgubil.
Miha Šipec, odvetnik Hinka Jenulla, je povedal, da je bilo v tisti situaciji nemogoče predvideti, da bo vlada dala od sebe sploh kakršenkoli akt. Problem pri celi zadevi je v tem, da je nekdo čutil, da rabi procesni manever in da je vlada izdala sklep z datumom 10.6., še dodaja Šipec.
Jenull je namreč dobil sklep vlade šele po tem, ko je že vložil tožbo. In odgovor ministrstva za pravosodje: Karl Erjavec, državni sekretar na Ministrstvu za pravosodje, je povedal, da tu ne gre za noben manever vlade.
Jenull pravi, da se bo, če ne bo uspel tokrat, pritožil in prijavil tudi na nov razpis. Kot je znano, je v prvem razpisu ostal edini kandidat, saj sta si Vlasta Nussdorfer in Elizabeta Györkös premislili.
Vrhovni državni tožilec Hinko Jenull je dejal, da želi preko sodne poti doseči samo to, da se vlada vsebinsko opredeli, tako kot je dolžna po zakonu.
Vrhovno sodišče bo svojo odločitev sprejelo prihodnji teden. Na nov razpis se sicer po naših podatkih ni prijavil še nihče, o prijavi pa naj bi tokrat menda razmišljal nekdanji namestnik Zdenke Cerar, Franc Mazi, ki zdaj začasno vodi tožilstvo.