V Gornji Radgoni so se sestali člani odbora DZ za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano in na izredni seji obravnavali posledice lanske in letošnje suše in ukrepe za njihovo odpravo. Odbor poziva vlado, da najkasneje do 15. septembra v celoti zagotovi sredstva za odpravo posledic po lani sprejetem interventnem zakonu, in ji predlaga, naj pripravi interventni zakon o posledicah suše, pozebe in neurij s točo za leto 2001, DZ pa naj o tem odloča septembra po hitrem postopku. Člani odbora so vladi predlagali tudi ukrepe, s katerimi bi obravnavane probleme reševali dolgoročno.
Kljub soglasnemu mnenju, da mora vlada izplačati 3,4 milijarde tolarjev, kolikor jih še dolguje po lanskem zakonu, so se člani odbora ustavili tudi pri vprašanju, kdo je kriv za nastali položaj. Pri tem so predvsem poslanci opozicijskih strank za to krivili sedanjo vlado. Vlado je branil le poslanec Geza Džuban (LDs), ki je menil, da je bila prva napaka storjena že v času prejšnje vlade, ki jo je vodil Andrej Bajuk.
Predstavniki opozicije, predvsem Jožef Jerovšek in Franc Pukšič (oba SDS), pa so menili, da je vlada centralistična, kmetijstvo pa je ne zanima. Pukšič je celo zahteval izredno sejo DZ, vendar predsednik odbora Janez Kramberger (SKD+SLS - Slovenska ljudska stranka) tega predloga ni dal na glasovanje. Menil je namreč, da za razpravo še ni dovolj podatkov.
Ob predlogu, naj vlada pripravi interventni zakon o letošnjih posledicah suše, pozebe in neurij s točo, so člani odbora še sklenili, da mora vlada na podlagi poročila o višini škode za leto 2001 oceniti, ali je potreben rebalans proračuna za leto 2001.