Slovenija

Prvi zbor občanov v Štepanjskem naselju: bilo je napeto

Ljubljana , 20. 05. 2026 15.25 pred 28 dnevi 1 min branja 50

Zbor občanov v Štepanjskem naselju

Zaradi dolgotrajnih težav s parkiranjem v Štepanjskem naselju je potekal prvi zbor občanov v zgodovini Ljubljane, kjer so prebivalci svoje pomisleke predstavili županu Zoranu Jankoviću. Že na začetku je bilo zelo napeto, župan je celo napovedal, da bo prostor zapustil, a se to ni zgodilo, so poročali v oddaji 24UR. Prebivalci so glasovali o 17 predlogih civilne iniciative.

To je bil prvi zbor občanov v zgodovini Ljubljane, sklican pa je na zahtevo prebivalcev Štepanjskega naselja zaradi posledic uvedenega parkirnega režima in dolgoletnega neurejanja parkirne problematike v naselju, so sporočili iz Iniciative za Štepanjsko naselje. Prebivalke in prebivalci so na zboru predstavili svoje izkušnje, stališča in predloge glede parkirne politike Mestne občine Ljubljana ter vpliva novih ukrepov na kakovost bivanja v soseski. Na zbor so povabili predstavnike Mestne občine Ljubljana z županom Zoranom Jankovićem.

Prebivalci četrtne skupnosti so soodločali o 17 predlogih Iniciative za Štepanjsko naselje glede urejanja prometa v soseski. V iniciativi med drugim zahtevajo trajno odpravo plačljivega parkirnega režima v naselju, o čemer so na koncu sestanka tudi glasovali, so poročali v oddaji 24UR. Janković je na seznam dodal svoj predlog. Predlaga, da iniciativa prekliče zbiranje podpisov, v zameno pa jim občina nudi brezplačne devetmesečne dovolilnice.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI50

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Holy50
21. 05. 2026 09.31
Najbolj žalostno je da opozicijske stranke v MOL torej desne ne pomagajo iniciativi. Torej so prebivalci prepuščeni sami sebi.
Smuuki
21. 05. 2026 08.56
Ta rdeča horda uničuje na vseh področjih. Samo uničuje zdravstvo, kulturo,gospodarstvo,kmetijstvo, infrastrukturo, šolstvo. Kjer koli se pojavijo je razdejanje za njimi
Vakalunga
21. 05. 2026 08.55
Jankovič ima tokrat prav prvo se poišče lastnik zemljišča potem naprej, ti bi imeli vse zastojn..Če si kupil stanovanje za 10 000 mark, še zraven nisi travnik in 5 parkirnih mest..
Vladna norost
21. 05. 2026 08.43
Volite Golobovo nedotakljivo kraljico, ona voli vas... Še premalo vas odira s parkirnino.
Andrej77
21. 05. 2026 08.27
Naj kraljica 10% z 29 mio. evri ki so bili odpisani njegovemu sončku zgradi garažno hišo Oz kar nekaj garažnih hiš bo.
simply.b
21. 05. 2026 08.26
Večina je kupila stanovanja po Jazbinškovem zakonu in tako zelo ugodno prišli do njih, zdaj bi pa še parkirali zastonj, kjer ni njihovo zemljišče. Če povzamem, VSE BI ĐABE. Imajo možnost oditi !!!
SpamEx
21. 05. 2026 08.24
Gospa 1:36 ima vse razčiščeno za razliko od Jankoviča ki živi v nekih drugih časih
JanezNovak13
21. 05. 2026 08.00
Eno parkirno mesto na štiri stanovanja. Moja leva pnevmatika bo na enem PM, tvoja na sosednjem, njegova na tretjem in Mickina na četrtem.
Semek
20. 05. 2026 21.56
ne morem vrjet da podpirate se kar tega mafijca. keri lesniki v glavi🤣. ni cudno da gre vse v maloro
Don Muri
20. 05. 2026 21.52
Podpora Zoranu. Red mora bit.
Infiltrator
20. 05. 2026 21.40
Ljudstvo ne dajte se....!
pingvinislo5
20. 05. 2026 21.36
parking ni pravica. parking je nadstandard. in vsak si ga mora uredit sam, če ga želi imeti, ne pa da nekateri želijo biti nad drugimi in zahtevajo sedaj, da jim občina uredi zastonj parkirišča.
Uporabnik1935308
20. 05. 2026 21.15
Če sodišče odloči v korist lastnikom stanovanj, torej parkiranje zastonj, se bo začela vojna. Zakaj, zato, ker se bodo potem pobili med seboj,ker ne bodo vedeli kje in koliko parkirnih mest pripada na eno stanovanje. To jim pa civilna ni povedala. Ne more nekdo imeti pet avtomobilov, nekdo enega, nekdo pa nobenega. Zato pa nastane problem, ki se bo samo še poglobil. Pa opažam, da je teh zavedenih občanov vedno manj, na zborih občanov, ali pa sestankov med tednom. Torej je nekaj trenj med njim že nastalo. Me pa tile zborovalci spominjajo na volilno bazo ene stranke, sodim po letih...
pingvinislo5
20. 05. 2026 21.38
ne. potem bodo lepo rekli 1 parking na 1 stanovanje. če je parkingov premalo, pa bodo šli do projektantov, pripravili načrte za npr večjo asfaltno parkirišče ali pa garažno hišo, in po pridobitvi gradbenega bodo to tudi plačali. sam ti ptepanci nekako mislijo, da jim mora kar občina to zagotovit. da imajo neko nadpravico. a pol loh tut jaz zahtevam od občine, da mi postavijo nadstrešnico pred bajto za moj avto?!
vvvilice
20. 05. 2026 20.58
Ni osnovna človekova pravica imeti parking za nevem koliko vozil.
vvvilice
20. 05. 2026 20.58
Pravzaprav je vseeno, kdo je župan, parkirnih prostorov ni dovolj, ker je avtomobilov preveč. In zelenice, kolesarske poti, pločniki, intervencijske poti, ... niso prarkirišča, čeprav jih posamezniki zasedajo z svojimi avtomobili. Problematike se stanovalci sploh še na zavedajo, nekaj bo potrebno ukreniti, ampak to bo strošek lastnikov stanovanj, velik strošek. Ne more kar občina delat parkingov za brezplačno koriščenje. Nizi jih ni kje. Ideja bi bila P&R, npr Fužine, pa z busom domov.
2mt8
20. 05. 2026 20.52
Ste talci Jankovića. Groteskno je to, da ga 80% Ljubljane ne mara več, a bo ob skromni volilni udeležbi spet izvoljen.
Uporabnik1935308
20. 05. 2026 21.16
To je pa samo tvoje mnenje, ne govori za druge....
Delavec_Slo
20. 05. 2026 20.52
Aja, se pravi,da če se jes vsak dan 10 let vozim iz celja v lublano je ta cesta pol moja!
JAZsemTI
20. 05. 2026 20.43
Zoki ima v žepu vso politično elito, tako da ne vem kako ga bo nagnila peščica Štepanjcev🤔
bodi
20. 05. 2026 20.35
Zoki vas bo žejne peljal čez vodo takoj ko bo jeseni potrjen ravno z vašim glasom
Delavec_Slo
20. 05. 2026 20.53
Saj butli ga bodo še enkrat volili!
Rothschild1
20. 05. 2026 20.10
ZOKI SPOKI
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763