Slovenski podjetnik in inovator Ivo Boscarol je znova dokazal izjemno prebojnost domačega znanja na mednarodnem trgu. Podjetje SipaBoard, katerega solastnik je, je v sodelovanju z nemškim avtomobilskim velikanom BMW razvilo nov električni sup, sodeluje pa tudi z ondonsko policijo, ki že uporablja njegov električni brisalec vizirja motoristične čelade.
Sodelovanje z avtomobilskim velikanom BMW se je začelo, ko je BMW sam prišel k podjetju SipaBoards. Iskali so komplementarni produkt za svoje električne avtomobile X3, ki bi obogatil "doživljajsko doživetje." Boscarol je poudaril varnost, ki jo ponuja njihova SUP-deska z vgrajenim pogonom. "Na veslo imate brezžično stikalo, s katerim aktivirate motor v supu. In tak sup se spremeni praktično v plovilo na električni pogon, popolnoma tiho in omogoča bistveno večjo varnost," je dejal Boscarol. Razvoj je potekal v popolni tajnosti več kot dve leti, tako da celo BMW Slovenija do uradne svetovne objave ni imel informacij o njem.
Poleg sodelovanja z BMW je slovensko podjetje uspešno razvilo tudi električni brisalec za vizir motoristične čelade. Ta inovacija, ki je sedaj v serijski proizvodnji, je že prepričala londonsko policijo, uporabljajo pa jo tudi dostavljavci organov in krvi, kanadska policija, testira jo tudi slovenska. Pomembna novica za uporabnike pa je, da se je ena največjih evropskih zavarovalnic, Generali, odločila znižati premije vsem motoristom, ki uporabljajo ta brisalec. Razlog je preprost: brisalec povečuje varnost, saj omogoča čisto vidljivost brez umikanja rok s krmila, s čimer se zmanjša tveganje za nesreče, ki so pogoste v slabih vremenskih razmerah. "Večina motorističnih nesreč se namreč zgodi v slabi vidljivosti na mokri cesti in v dežju," poudarja Boscarol.
Obe navedeni inovaciji sta produkt t.i. start-up podjetij, ki so v zgodnjih fazah rasti, vendar s potencialom za izjemno rast. Ivo Boscarol vidi svojo vlogo pri teh podjetjih kot mentorja in strateškega svetovalca. "In ravno tukaj je moja dodana vrednost v takih podjetjih, da lahko s svojimi 30-letnimi izkušnjami rasti podjetja, ne samo s kapitalom, omogočam, da ne delajo napak in da postanejo jutri veliki svetovni igralci na najmanj boleč način." Verjame v izjemno slovensko znanje in sposobnost, da smo butični, ne "majhni," ter da lahko s tem na svetovnem trgu narekujemo trende. Izpostavlja pa tudi družbeni problem dojemanja podjetnikov v Sloveniji, kjer so pogosto še vedno obravnavani negativno.
























































Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.