Vlada je nacionalni televizijski hiši namreč obenem priporočila, naj znotraj sredstev iz povečanega prispevka uresniči tudi projekt neposrednih prenosov iz državnega zbora.
Za majsko redno sejo državnega zbora tako velja, da bo TV Slovenija, kot običajno, zagotovila neposreden prenos poslanskih vprašanj. Sicer pa bo neposredne prenose zasedanj zagotovila tudi Teve Pika, vendar brezplačno le še do poletnih parlamentarnih počitnic, zatem pa bo zahtevala povračilo stroškov (in sicer približno tri milijone tolarjev mesečno oz. 36 milijonov tolarjev letno).
Največji odstotek pokrivanja (okrog 70 odstotkov) sicer zagotavlja Gospodarsko interesno združenje lokalnih televizij Slovenije - 3. TV mreža, skupaj s Teve Piko in RTS Maribor. Vendar pa članice omenjene mreže regionalnih in lokalnih televizij Slovenije - potem ko so aprilsko sejo državnega zbora poskusno prenašale brezplačno - v prihodnje za redno prenašanje vseh sej in dogodkov v veliki dvorani državnega zbora zahtevajo pokritje obratovalnih stroškov v višini več kot 5,8 milijona tolarjev mesečno in enkratnih stroškov izgradnje optičnih povezav v višini več kot 2,6 milijona tolarjev.
Predsednik državnega zbora Borut Pahor je med drugim pojasnil, da je parlament tako javni kot tudi komercialnim televizijam omogočil vse tehnične pogoje za zagotavljanje neposrednih prenosov državnozborskih zasedanj. Vendar pa bi bilo po njegovem smiselno pred sprejemanjem kakršnihkoli odločitev o višini sredstev, ki bi jih bilo morda treba v prihodnje zagotoviti za ugoditev zahtevi po neposrednih prenosih, imeti na mizi odgovore na vsa še odprta vprašanja. Med drugim tudi o tem, ali so bili dosedanji prenosi res v skladu s pričakovanji državnega zbora. Kot je namreč pripomnil Miran Potrč (ZLSD), "ne bi bilo primerno, da bi bile seje državnega zbora komentirane tako kot na primer nogometne tekme".