
Naselje Dragomelj bi moralo biti zgrajeno 31. decembra 2004, a ko so prvi izžrebani kupci marca 2004 dobili v podpis pogodbe, je bil datum že popravljen na 15. marec 2005. Konec februarja in v začetku marca letos so dobili obvestilo, naj pridejo stanovanje pregledat in prevzeti ključe. A se to ni zgodilo.
Kot nam je zaupala ena od kupk, uradne razlage za zamude niso prejeli. "Uradno nismo prejeli nobene informacije o tem, kje točno se je zadeva zataknila. Neuradno pa se je zataknilo pri izvajalcu oziroma investitorju, ki bojda ni pridobil uporabnega dovoljenja."

Razlog, zakaj stanovanja niso končana, pa je višja sila, ker je bilo pozimi krepko pod ničlo. Jože Novak s Stanovanjskega sklada pa ostaja skeptičen. "Mi te višje sile do sedaj nismo priznali. S sodnim izvedencem bomo poskušali ugotoviti, ali so do sklicevanja na višjo silo upravičeni. Ker gre za zapleteno zadevo, je ne bi rad prehitro komentiral."
Zanimivo pa bo, ko bodo kupci začeli uveljavljati pogodbene kazni. Od 142 kupcev namreč stanovanja ni dobil še nihče. Povprečna kazen za stanovanje vredno 25 milijonov je na primer 25 tisoč tolarjev na dan, kar na stanovanje lahko pomeni tudi milijon tolarjev, za katere pa je vprašanje, če jih bo javni sklad uspel izterjati od izvajalcev, še posebej če jim bodo priznali višjo silo.