Slovenija

Čečenski uporniki ubili 12 ruskih vojakov?

Moskva, 02. 07. 2000 20.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Čečenski uporniki so po navedbah njihovega predstavnika Movladija Udugova danes v napadu na ruski vojaški konvoj v vzhodnem predmestju Urus-Martana, 25 kilometrov jugozahodno od Groznega, ubili 12 ruskih vojakov.

V dve uri trajajočem napadu naj bi poleg tega uporniki ranili kakih 20 vojakov. Uporniki po besedah Udugova v svojih vrstah niso utrpeli izgub.

Ruska vojska pa je sporočila, da v Čečeniji že štiri dni ni bilo aktivnih spopadov in da so razmere stabilne. Uporniško vodstvo pa naj bi poskušalo centralizirati poveljstvo nad razbitimi skupinami upornikov. Čečenski predsednik Aslan Mashadov naj bi po pozivedbah ruske vojske zaradi tega na večino območij v kavkaški republiki poslal posebne odposlance.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.