Obtožni predlog zoper zdravnika Zdravstvenega doma Celje Andreja Žmavca, ki mu tožilstvo očita kaznivo dejanje poneverbe in neupravičene uporabe tujega premoženja, je po današnjem poročanju časnika Večer postal pravnomočen. Okrožno državno tožilstvo v Celju je obtožni predlog podalo novembra lani, začetek sojenja pa je možno pričakovati v spomladanskih mesecih.
Kam je izginilo skoraj 3500 ampul dolatina?
Celjski kriminalisti so sicer Žmavca, ki je bil vodja osnovne zdravstvene dejavnosti v ZD Celje, ovadili zaradi poneverbe skoraj 3500 ampul močnega narkotika dolantina, s katerim si je lajšal bolečine v hrbtenici. Domnevno naj bi bile ampule narkotika, ki se predpisujejo predvsem za blažitev bolečin rakavim bolnikom, predpisane bolnikom v celjskem domu Sv. Jožefa, a kot kaže, niti ena ampula ni bila uporabljena za te bolnike. Ker je Žmavc, ki še vedno dela v ZD Celje, ampule uporabil zase, naj bi na ta način pridobil protipravno premoženjsko korist v višini nekaj več kot 7000 evrov. Če bo spoznan za krivega, mu grozi do tri leta zapora.
Ukrepala tudi Zdravniška zbornica
Na Okrajnem sodišču v Celju so lani zaslišali tako Žmavca kot tudi več prič, izdelano je bilo izvedensko mnenje, celoten spis pa je sodišče tožilstvu dostavilo konec lanskega oktobra. Medtem so tudi na Zdravniški zbornici ugotovili, da si Žmavc dolantina ni predpisal v skladu s smernicami. Primer so predali svojemu tožilcu, ki je pri razsodišču prve stopnje predlagal izvedbo pripravljalnega postopka, v katerem se zberejo listinska dokazila, izjave prič in mnenja strokovnjakov, pomembna za nadaljnje odločitve.
Žmavčeva soproga Tanja Vraneševič, ki je pomočnica direktorja ZD Celje za področje zdravstvene nege, naj bi kot glavna sestra imela ključni nadzor nad porabo zdravil iz ambulantne zaloge.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.