Kot je znano, je bila kazenska preiskava zoper Glavarja uvedenA zaradi kaznivega dejanja jemanja podkupnine, v isti zadevi pa se zaradi dajanja podkupnine obravnavajo še tri osebe. Te so obravnavane v sklopu organizirane združbe tudi zaradi drugih kaznivih dejanj, vse pa je kot organiziran kriminal enotno obravnavala skupina državnih tožilcev za posebne zadeve.
Kot je Cerarjeva zapisala v današnjem sporočilu za javnost, je bilo kaznivo dejanje korupcije vseh štirih udeležencev v tej kazenski zadevi odkrito v času, ko se je odkrivala organizirana združba, ki se je ukvarjala z ilegalnimi prehodi tujih državljanov, ena od organizatorjev pa je bila tudi žena obdolženega Josipa Lončariča. Za njeno izpustitev iz pripora naj bi bila podkupnina zahtevana in obljubljena. Cerarjeva pojasnjuje, da se je tako tudi predmetno kaznivo dejanje navezovalo na organizirano združbo, tedaj organizirani kriminal, ki je sodil v pristojnost skupine državnih tožilcev za posebne zadeve.
Možnost predodelitve je nastopila, ko je vrhovno sodišče kazensko zadevo zoper Glavarja in udeležence ločilo in jo dodelilo drugemu sodišču. Zadevi sta takrat imeli različno pot, in sicer je zadeva glede nedovoljenih prehodov že prispela v fazo obtožbe in sojenja, medtem ko se predmetna kazenska zadeva še vedno nahaja v preiskavi. "Ločeno obravnavanje obeh zadev, ločen dokazni postopek in različne faze so po moji oceni terjale ponovno presojo, ali je še navezovati zadevo v preiskavi na kriminalno združbo, ki jo obravnava skupina državnih tožilcev za posebne zadeve v obtožbi," je zapisala Cerarjeva.
Kot je še pojasnila, bi bilo v tem primeru za obravnavanje zadeve krajevno pristojno tožilstvo na Ptuju. Ker pa je obdolženi Glavar nekdanji vodja tega tožilstva, je bila zadeva zaradi varovanja nepristranskosti in samostojnosti dodeljena drugemu tožilstvu, in sicer celjskemu.
Odredbo za prenos te zadeve je Cerarjeva izdala istočasno kot sklep o ugoditvi zahtevi za izločitev posebne skupine.