Slovenija

Četverec brez krmarja tretji

Duisburg, 14. 05. 2000 20.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Veslači so v Duisburgu končali z nastopi na tradicionalni mednarodni regati. V konkurenci 250 čolnov iz 18 držav se je v nedeljo najbolj izkazal slovenski četverec brez krmarja v posadki Jani Klemenčič, Milan Janša, Matej Prelog in Rok Kolander, ki je osvojil tretje mesto. V finalu sta nastopila tudi Grega Sračnjek in Miha Pirih ter osvojila četrto mesto, dvojni četverec pa je bil šesti.

V finalu četvercev brez krmarja je slovenska posadka začela izredno dobro ter na polovici proge še vodila, v drugem delu pa so pobegnili Francozi, naši pa so se z Danci potegovali za drugo mesto in na koncu zaostali 27 stotink. Za Slovenijo so zaostale posadke Nizozemske, Nemčije in Poljske.

Sračnjek in Pirih v dvojcu brez krmarja sta spet ostala brez stopničk. Zmagala je posadka Francije, lani druga na SP v Kanadi, za njo pa sta se uvrstili dve posadki Nemčije, ki se borita za olimpijski čoln. Dobro je danes nastopil tudi slovenski dvojni četverec v postavi Erik Tul, Davor Mizerit, Iztok Sulčič in Žiga Galičič, ki se je uspel uvrstiti v finale, kjer je bil na koncu šesti. Zmagali so Nemci pred Nizozemci in Ukrajinci.

  • festival
  • festival 1
  • festival 2
  • Festival 3
  • Poletna noč
  • Stvarjenje
  • El Amor Brujo
  • The Duke Ellington
  • Kronanje Popeje
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Cluster
  • Fantom
  • EuroCubans
  • Vicente Amigo
  • Robben
  • Munchnski virtuosi