Slovenija

Chopin v interpretaciji Tatjane Ognjanovič

Ljubljana, 08. 11. 1999 21.24 1 min branja 0

image (28)

V Galeriji Tivoli bo jutri, 9. novembra, v okviru torkovih večerov nastopila pianistka Tatjana Ognjanovič. Koncert bo posvečen obletnici smrti poljskega skladatelja Frederica Chopina, spored pa bo zaobjemal skladateljeve poloneze, mazurke in barkarole.

Letos je minilo 150 let, odkar je v Parizu preminil Frederic Chopin. Umetnik je predstavnik romantike in je uveljavil poljski nacionalni glasbeni slog, imenovan poloneza. Prvo polonezo za klavir je napisal, ko mu je bilo osem let, in od takrat pa do konca življenja ostal zvest temu instrumentu. V širši javnosti so priljubljene predvsem njegove intimne klavirske miniature. V spremnem katalogu pa so zapisali, da je skladatelj ustvaril nov klavirski slog, v katerem bleščeča virtuoznost do konca služi poetični izraznosti.

Pianistka Tatjana Ognjanovič, rojena v Ljubljani, se je klavir začela učiti s štirimi leti pri Darinki Bernetič, študij pa nadaljevala pri Dubravki Tomšič Srebotnjak. Izobraževala se je tudi pri Hansu Petermandlu na Dunaju in Viktorju Merčanovu v Moskvi. Pianistka je prejela več nagrad na mednarodnih tekmovanjih - v Portu, Atenah, Valenciji in Jaenu - ter bila gostja številnih mednarodnih festivalov. Njen repertoar sega od baroka do najsodobnejših del. Poleg koncertiranja in snemanja se ukvarja tudi s pedagoškim delom, saj je profesorica na Akademiji za glasbo v Ljubljani.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420